alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de salgınla ilgili endişe veren haberler...

Videoyu Aç Eskişehir'de salgınla ilgili endişe veren haberler...
A
a

Eskişehir Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendi̇kası (SES) Şube Başkanı Dr. Birtürk Özkavak, Koronavirüs salgınının son durumu hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Eskişehir haberleri

Özkavak, “Her gün salgınla ilgili endişe verici haberler geliyor. Yüzlerce yurttaşımız hastalığa yakalanıyor ve ne yazık ki onlarcası hayatını kaybediyor. Böyle bir ortamda çelişkili rakamlar kaygımızı daha da büyütüyor” dedi.

İstikbal Gazetesi'nin haberine göre, tüm uyarılara rağmen salgınla mücadelede bilimsel titizlikten giderek uzaklaşıldığını, bu günlerde olduğu gibi olumsuz tabloların artarak devam etttiğini vurgulayan Dr. Birtürk Özkavak, “Her gün salgınla ilgili endişe verici haberler geliyor. Yüzlerce yurttaşımız hastalığa yakalanıyor ve ne yazık ki onlarcası hayatını kaybediyor. Böyle bir ortamda çelişkili rakamlar kaygımızı daha da büyütüyor” dedi.

Özkavak, “Erken normalleşme girişimleri, zaten yetersiz olan tedbirlerin tamamen ortadan kaldırılışı ve kamuoyunun yanılmasına yol açan mesajlar verilmesi ve buna devam edilmesi bugünkü tablonun ana sebeplerinden biridir. Salgınla ve salgına karşı yürütüldüğü söylenen mücadele süreçleriyle ilgili çok ciddi kaygılarımız vardır. Bunların başında doğru ve düzenli bilgilendirme yapılmayışı gelmektedir. Son günlerde vaka sayılarının artması, ölümlerin devam etmesi ve birçok ilden yoğun bakım yataklarıyla ilgili gelen  çelişkili haberler haklılığımızı göstermektedir” ifadelerini kullandı.

Özkavak, “Ülkemizdeki salgının boyutları bilimsel yaklaşımlar ışığında yeniden ele alınmalı bilim insanları, sağlık meslek örgütleri, sendikalar vb. tüm tarafların katıldığı şeffaf bir değerlendirmeyle ortaya konularak bütün tedbirler ivedilikle ele alınmalıdır. Uygulanmaya konmalıdır. Salgınla mücadelede hep ön cephede savaşan sağlık emekçilerinin çok ciddi sorunları vardır. Başta etkili Kişisel Koruyucu Ekipman olmak üzere çalışma koşulları, çalışma saatleri, maddi sorunlar yaşanmaktadır. Tüm sağlık emekçilerine hızla test yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

Arıman masaustu reklami
1000
icon
Nokta 10 Ağustos 2020 08:04

65 yaş üstü vatandaşları eve kapatın olur biter. meydan suriyeli ıraklı afga nlı kaçaklar a kalır. Maskesiz gezenlere ses çıkarmıyan polisimiz yaşl insanları suçu ne Türk olmak mı

1 0 Cevap Yaz
Birisi 8 Ağustos 2020 21:21

Bademözü sok. Merve kozan apt yada yıldıztepe mh.muhtarlık binasının biraz altına çöp kontynır acilen istiyoruz. Kazım Kurt beyin dikkatine.çöpler dışarıda orada burada olmuyor. Mahallelere özen ilgi alaka. Buyuk şehir yerde çöpü olmıyan şehirdir. Çöple savaş mikropsuz toplumdur. Saygılar çöple savaşana

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat