alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de projeler kağıt üzerinde kalmıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de projeler kağıt üzerinde kalmıyor
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Eskişehir'de yılsonuna kadar ihalesi yapılacak yeni DSİ yatırımlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Günay, yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehir-Mihalıççık Üçbaşlı Göleti'nin Eskişehir Valiliği kararıyla DSİ envanterine alındığını belirterek, bu göletin işletmesinin Üçbaşlı Sulama Kooperatifinde bulunduğunu bildirdi. Sulama şebekesi açık kanal ve tersiyerlerden oluşan Üçbaşlı Göleti sulamasının kapalı borulu şebekeye dönüştürülmesi için 11 Kasım'da ihale yapılacağını ifade eden Günay, şunları kaydetti: "Eskişehir- Mihalıççık Üçbaşlı Göleti Sulamas yapım işinin 2023 yılı sonunda bitirilmesi hedefleniyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Üçbaşlı köyünde bulunan 4 bin 300 dekarlık tarım arazisinde modern borulu sistemiyle sulama yapılacak. Sulama projesinin tamamlanmasıyla dekar başına 3 bin lira gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 13 milyon lira katkı ve 430 kişiye de istihdam sağlanacak. Eskişehir-Mihalıççık Gürsöğüt Barajı Dümrek Sulaması işi toplulaştırma blok planlarına göre sulama projesi hazırlanmış durumda ve 17 Kasım'da ihalesi yapılacak. Yapım işinin 2024 yılı sonunda bitirilmesi hedefleniyor. Projenin tamamlanmasıyla Dümrek ve Mahmutlar köyleri arazilerinin bulunduğu 6 bin 770 dekarlık tarım arazisinde modern borulu sistemiyle sulama yapılacak. Sulama projesinin tamamlanmasıyla dekar başına 3 bin lira gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 20 milyon lira katkı ve 677 kişiye de istihdam sağlanacak."
165 MİLYONLUK YATIRIM
Günay, Eskişehir-Odunpazarı Türkmentokat YAS Sulama Şebekesi işinde toplulaştırma ve tescil işlemlerinin tamamlandığını, sulama alanına uygun sulama projesinin hazırlandığını belirterek, söz konusu projenin 4 Kasım'da ihalesinin yapılacağına değindi. Eskişehir-Odunpazarı Türkmentokat YAS Sulama Şebekesi'nin yapım işinin 2023 yılı sonunda bitirilmesinin hedeflendiğini aktaran Günay, şöyle devam etti: "Projenin tamamlanmasıyla birlikte Türkmentokat arazilerinin bulunduğu 8 bin 290 dekarlık tarım arazisinde modern borulu sistemiyle sulama yapılacak. Sulama projesinin tamamlanmasıyla dekar başına 3 bin lira gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 25 milyon lira katkı ve 829 kişiye de istihdam sağlanacak. Şehrimize çok farklı alanlarda hükümetimiz yatırım yapmaya devam ediyor. Sahadaki ihtiyaçları yakından takip ediyoruz, ilgili bakanlarımıza aktarıyoruz. Kurumlarımız tarafından projelendirilip yatırıma dönüşüyor. Sonuçlar ortada, hiçbiri kağıt üzerinde kalmıyor. 165 milyonluk yatırım ihalesi için başta değerli Bakanımız Vahit Kirişçi, ilgili kurum müdürlerimiz ve emeği geçenlere hemşerilerim adına teşekkür ederim."
ŞAPKA DÜŞECEK KEL GÖRÜNECEK
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, başörtüsüne anayasal güvence çalışmalarına ilişkin, "Teklifimiz hazırlanıyor, en kısa zamanda Meclis'e gelecek. Orada da kim ne yapacak göreceğiz. O zaman şapka herkesin önüne düşecek ve kel görünecek." dedi.
 
1000
icon
Nuri Kaya 14 Ekim 2022 13:46

Evet çevre yolu kağıt üzerinde bitti...

0 1 Cevap Yaz
Vatandaş

Sayenizde Nuri Kaya solak zihniyet yüzünden bir kere değiştirin belediyeler i bak Eskişehir nasıl güzelleşiyor

0 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat