alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de plaj keyfine büyük ilgi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de plaj keyfine büyük ilgi
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentpark içerisinde yer alan yapay plajı 2022 yaz sezonunda ziyaretçi akınına uğruyor. Sıcak havadan bunalan binlerce misafir plajın tadını çıkarırken, plaja yurt içi ve yurt dışından turistler de büyük ilgi gösteriyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kent halkı ile şehir dışından gelen turistlerin büyük beğenisini toplayan ve geçtiğimiz yıllarda da büyük ilgi gören Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yapay plajı, bu yaz döneminde de ilgi odağı oldu. 
Türkiye’de, denizi olmayan ancak yapay plajı ile ilk ve en güzel örnek olan Eskişehir’de vatandaşlar, sıcak havaların tadını 3 Haziran itibariyle Kentpark’ta çıkarmaya başladı.
2022 yaz sezonunun başladığı 3 Haziran’dan 1 Ağustos tarihine kadar olan dönemde 10 bin 242 kişinin yararlandığı Kentpark Plajı, Eskişehir’de deniz turizmi tadında bir imkan sundu. Plaj içerisinde bulunan olimpik havuzdan da 727 misafir yararlandı. 
350 metre uzunluğunda ve olimpik havuzları da bulunan yapay plaj, Eskişehirlilerin yanı sıra bölge illeri, yerli ve yabancı turistlerin de büyük ilgisini çekiyor.
Sıcak havadan bunalan vatandaşlar plaj ve havuzda serinlerken, boğulma olaylarına karşı cankurtaranlar da görev yapıyor.  Plaj suyu kontrollerinin düzenli olarak yapıldığını belirten yetkililer, plajın haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verdiğini belirttiler.
Plajı çok beğendiklerini söyleyen vatandaşlar, “Bozkırın ortasında deniz havası almak çok büyük bir ayrıcalık. Özellikle bu yaz tatili döneminde tatile gitme imkanı olmayanlar için güzel bir alternatif. Sevdiklerimizle geldik ve çok eğlendik. Bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz” dediler.
Öte yandan şehir dışı ve yurt dışından plaja gelen misafirler de fotoğraflarını ve videolarını görüp merak ettikleri tesisi çok beğendiklerini kaydetti.
1000
icon
Yörükoğlu 6 Ağustos 2022 09:30

Benim 4 çocuğum var. Toplam altı kişi olunca fiyatlar çok pahalı.

0 0 Cevap Yaz
goll 5 Ağustos 2022 09:55

Neden adı ATATÜRK parkı değil de kent park açıklayacak babayiğit var mı

6 4 Cevap Yaz
Vatandaş 5 Ağustos 2022 06:18

Bir tane Eskişehir li yok hepsi gundi Suriyeli artık kime hizmet ediyorsa bu plaj

1 9 Cevap Yaz
Vatandaş 4 Ağustos 2022 23:27

Tanıdığım burada bir hastalık kaptı hala daha uğraşıyor.

0 9 Cevap Yaz
Baran 4 Ağustos 2022 15:53

Hastalık yayılması için çok müsait!

1 13 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat