alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir’de pazardan sonra orası da yıkılacak mı?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir’de pazardan sonra orası da yıkılacak mı?
A
a

Kurtuluş Kapalı Pazar yerinde yıkım çalışmaları devam ederken, halk arasında Yunusemre çarşısı da yıkılıyor şeklinde algı oluştu. Yunus Emre Halk Çarşısı Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Fevzi Beysel çarşının yıkılmadığını ve kesintisiz hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kurtuluş kapalı pazar yerinde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım çalışması başlatıldı. Bölge yeni yapılacak yapı ile birlikte daha güzel bir görünüme kavuşacak. Kurtuluş pazar yerinin yıkım işlemi sürerken, halk arasında Yunusemre Halk Çarşısı da yıkılıyor şeklinde aldı oluştu.  Eskişehirlilerin uygun fiyatla alışveriş yapabildiği Yunusemre Halk Çarşısı için oluşan algı ise tedirginliğe neden oldu.  Yunus Emre Halk Çarşısı Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Fevzi Beysel ise yaptığı açıklama ile Eskişehirlilerin rahat olmasını ve çarşının hizmet vermeye devam ettiğini söyledi. Beysel, “Maalesef Kurtuluş pazar market fazlasıyla yıpranmıştı, yenilenmesi gerekiyordu. Büyükşehir Belediyemiz bununla ilgili çalışmalara başladı. Fakat halk arasında Yunusemre Halk Çarşısı da yıkılıyor algısı oluştu. Müşterilerimiz gelerek ne zaman boşaltıyorsunuz, nereye gidiyorsunuz şeklinde sorgulamaya başladı. Bizim çarşımızla alakalı herhangi bir sıkıntımız yok, hizmetimize devam ediyoruz. Yeni sezon çeşitlerimizle ve düşük fiyatlarla halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Bütün Eskişehir halkını tekrar bekliyoruz” dedi. Beysel ayrıca Kurtuluş pazarının kapanmasının olumsuz etkilediği ancak bölgenin modern bir görünüme kavuşacak olmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Beysel, “Tüm piyasada biraz zamların da etkisiyle hareketlilik azalmaya başladı. Tabi Kurtuluş Pazar marketin de yüzde 20 civarında bir etkisi var.  Normal zamanda Kurtuluş pazarına gelen insanlar Yunusemre çarşısına da uğramadan geçmiyordu. Yıkım çalışması dolayısıyla kapanınca bize olumsuz yönde etkisi oldu. Ama bölgenin modern bir görünüme kavuşturulacak olması bizleri sevindirdi” diye konuştu.
1000
icon
Eskişehirli vatandaş 28 Mayıs 2022 23:34

Bir eskişehirli olarak Yunus Emre halk çarşısının da yıkılması gerekir ve burasının da gerçek bir alış veriş merkezi görüntüsüne kavuşturulması gerekir. Kafelerin ve yemek yeme alalarının olduğu insanların alış veriş yaptığı bir merkez haline getirilmeli. Kurtuluş mahallesinde sıkışmış ve hiç kimsenin bilmediği bir yer. Burası daha modern bir yer olabilir. Bu esnaf için gerçekten büyük bir iyilik olur. Yoksa kimsenin bilmediği bir yere hiç kimseyi çekemezsiniz.

0 3 Cevap Yaz
Vatandaş 28 Mayıs 2022 18:25

Millet bahçesi tarzında yeşil alan mükemmel olur

4 3 Cevap Yaz
Okur 28 Mayıs 2022 16:47

Bu alan komple yıkılıp binalardan arındırılması elzemdir. Şehrin nefes almaya ihtiyacı var. Birileri para kazanacak diye milleti betonların arasına hapsetmek doğru değil.

1 8 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat