alexa

Eskişehir'de pazar yeri denetimleri sürüyor

Videoyu Aç Eskişehir'de pazar yeri denetimleri sürüyor
A
a

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, pazar yerlerinde gerçekleştirdiği denetimlere aralıksız devam ediyor. 

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri semt pazarlarında gerçekleştirdiği denetimleri sıklaştırdı. Pazar yerlerinin düzenli hale gelmesi ve vatandaşların rahat alışveriş yapabilmesi için Eskişehir Yaş Sebze Meyve Balıkçılar ve Pazarcılar Odası yetkilileri ile birlikte yapılan denetimlerde, pazar esnafının kimlik kartları, tezgah tanıtım levhaları, fiyat etiketlerinin bulunup bulunmadığı, eksik gramaj ve bozuk terazi olup olmadığı gibi hususlar kontrol ediliyor. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, pazar yerlerinin düzenli kurulması, ara geçiş yollarının açık tutulması ve vatandaşların ilk elden, sağlıklı gıdaya ulaşması için denetimlerin aralıksız biçimde devam edeceği bildirildi. 
Ayrıca vatandaşların şikayet, istek ve önerileri için 444 44 26 ve 320 14 14 numaralı telefonlardan yetkililere ulaşabileceğini belirtti. 
1000
icon
Şaban GÖRGÖZ 11 Şubat 2019 09:23

Pazarcılar genellikle aynı türün iyi olanını ön tarafa yüksekçe yığarken küçük , ezik ve kalitesiz olanını da arka tarafa yığarak tüketicileri aldatmaktadırlar. Zabıta deneticilerin buna dikkat etmesi gerekmektedir. Meyve ve sebzelerde seçim yapılmalı satıcıların isteğine bırakılmamalı.Bu nedenle satıcılar çürük,ezik ve kalitesiz olanları vermektedir. denetimlerde bu hususlarada dikkat edilmeli.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat