alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de özel ekip oluşturuldu, artık...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de özel ekip oluşturuldu, artık...
A
a

Eskişehir Valiliği, Türkiye'nin farklı şehirlerinde meydana gelen orman yangınlarının ardından kentteki ormanlar için yeni tedbirler alarak Eylül ayına kadar giriş çıkışları yasakladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Valiliği, Türkiye'nin farklı şehirlerinde meydana gelen orman yangınlarının ardından kentteki ormanlar için yeni tedbirler alarak Eylül ayına kadar giriş çıkışları yasakladı.

Halkın piknik yaptığı mesire alanlarında ise akşam 20.00 ile sabah 09.00 saatleri arasında ateş yakılmasına da kısıtlama getirildi. Odunpazarı Belediyesi de bünyesindeki Eskişehir Kent Ormanı, Kocakır ve Akpınar mesire alanları için özel ekipler kurarak denetimlerini arttırdı.

Ekipler, mesire alanlarında gün boyu kontroller yaparak çöp toplamasının yanı sıra doğal yangınlara neden olabilecek cam şişeleri topluyor.

Odunpazarı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Albayrak, kent ormanın 20 hektarlık bir alana sahip olduğunu ve kurdukları özel ekiplerle orman yangınlarına karşı tedbir aldıklarını söyledi.

Halkın temiz ve nezih bir ortamda spor yapabilmesi için mesire alanı olarak kullanılan kent ormanını temiz tutmaya çalıştıklarını anlatan Albayrak, şunları söyledi:

"Son günlerde ciğerlerimiz, ormanlarımız yanıyor. Milyonlarca yılda kurulan eko sistem bir anda yok oluyor. İnsanların bunun yok olmasına göz yummaması lazım. Herkes karınca misali elinden ne gelirse yapmak zorunda. Orman yangınlarında en büyük neden ateş. Bu yakılan ateşlerin kontrollü bir şekilde yakılması ya da söndürülmesi gerekmektedir. Bizler, Orman Genel Müdürlüğü'ne yardımcı olmak için ancak biz karınca misali faydamız olsun, ciğerlerimiz yanmasın diye burada özel ekipler kurduk. Ekiplerimiz alanı dolaşıyorlar, izinsiz yakılan ateş varsa bunları söndürüyorlar veya halkımız gittikten sonra son kontroller yapılarak yanan ateşin kalamamasını sağlıyorlar. Halkımız bazen çöplerini bırakabiliyor. Bu çöplerin toplanması için özel bir ekiple bu insanlık görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Özellikle şişeler mercek etkisi yarattığı için yangına yol açabiliyor ve biz buna çok dikkat ediyoruz."

Ekiplerin kısa sürede yaptığı kontrollerde kent ormanından onlarca cam şişe bulunarak temizlendi.

 

Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat