alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de oto pazarına akın var!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de oto pazarına akın var!
A
a

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Eskişehir İkinci El Oto Pazarı’nda hareketlilik başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) 75. Yıl Mahallesi’nde her pazar günü kurulan ikinci el otomobil pazarında Kurban Bayramı hareketliliği başladı. Bayramda yakınlarını ziyaret etmek, bayram tatilini seyahat ederek geçirmek isteyenler bütçelerine uygun araç arayışına girdi. Araç satmak ve satın almak isteyenler satış alanında yoğunluk oluşturdu. Satış alanlarının büyük bölümünü B ve C segmentindeki otomobiller doldurdu. İkinci el oto pazarındaki yoğunluk dron ile havadan görüntülendi.

“Temiz araç olursa her zaman satılıyor”
Aracını satışa çıkarmak için Konya’dan Eskişehir’deki ikinci el oto pazarına gelen Fikret Harlar, “Pazar şu anda iyi, temiz araç olursa her zaman satılıyor. Bayram üstü olunca piyasa gayet hızlı. Yaz sezonu başladı. Tatil ve bayram da araya girince fiyatlarda da kıpırdamalar oldu. Her malın bir fiyatı var. Ekspere gösterilmeden araba alınmaz. Çünkü ortalık üçkağıtçı dolu” diye konuştu.

“Hareketlilikle beraber artış da oluyor”
Bayram öncesi hareketlilikle birlikte fiyatlarda da artış olduğunu aktaran Kerem Bozuyer, “Bayram öncesi hareketli olması güzel ama hareketlilikle beraber artış da oluyor. Araba fiyatları yükseliyor. Araç şu anda ihtiyaç durumunda. Hastane, cenaze veya başka bir şey oluyor, dolmuş ve taksiyle sürekli gidilmiyor. İnşallah fiyatlar bir an önce düşer” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon
Acaba 27 Haziran 2022 13:41

Fotoya bakıyorum sadece satılacak araç var, dolaşan 8-10 kişi muhtemelen araç satmak isteyenler.

0 1 Cevap Yaz
Simitci 27 Haziran 2022 11:37

Alım gücü var demekki aga

1 0 Cevap Yaz
Okur 27 Haziran 2022 02:57

Vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyanık olmalı. Belediye sürekli denetim yapmalı.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat