alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de örnek hayat mücadelesi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de örnek hayat mücadelesi!
A
a

Eskişehir’de 70 yaşında fiziksek engelli Gülhanım Dal, kış aylarının gelmesiyle yem bulmakta zorlanan kuşlar için yem satarak hem geçimini sağlıyor, hemde kuşların aç kalarak ölmelerinin önüne geçiyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Reşadiye Camii çevresinde yanında getirdiği buğdayları satan 70 yaşında fiziksek engelli Gülhanım Dal, hem ailesinin ekonomisine katkı sağlıyor, hemde her gün düzenli olarak kuşların beslenmesine yardımcı oluyor. Müşteri bulamadığında ise kendisi besleme yapıyor. Kış aylarının gelmesiyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar bu sayede karnını doyuruyor. Kuşlara yem atmayı çok sevdiğini belirten fiziksel engelli Gülhanım Dal, şunları söyledi: "70 yaşında fiziksel engelliyim. Kuşlara yem atıp karınlarını doyurmam beni çok mutlu ediyor. Bu kış mevsiminde kuşlar, yem bulmakta zorlanıyorlar. Kuşlarla ilgilenmek ve kuşları yemle doyurmak büyük sevaptır. Kuşlar, Reşadiye camisi yanındaki parka her gün sürü halinde geliyorlar. Benim kuşlara yem atmamı bekliyorlar. Bende kuşların dilinden anladığım için onlara yem atarak besliyorum. Herkesin mutlu olduğu yönler vardır. Benim de mutlu olduğum yön, sürü halinde gelen kuşlara yem atmak ve bu kış gününde onları beslemektir. Kuşları seven, insanları da sever" dedi.
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
üzgün 9 Ocak 2022 13:14

Adaletmi bu? Kimi sadece yalan ve hakaret etmek için para alsın, kimileri gitmedikleri işlerden 5-6 maaş alsın, kimde böyle sefalet çeksin.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir