alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de onlara sıkı eğitim!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de onlara sıkı eğitim!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü bünyesinde göreve başlayacak otobüs şoförlerine bir dizi eğitim gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından personele yönelik eğitimler aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü bünyesinde göreve başlayacak yeni otobüs şoförleri eğitime alındı.
ESTRAM’da düzenlenen eğitimde şoförlere, “İş Sağlığı ve Güvenliği Sistem Oryantasyonu ve Acil Durum Yönetimi” eğitimleri verildi.
ESTRAM iş güvenliği uzmanları ve teknik emniyet birimi personeli tarafından verilen ilk eğitime 19 otobüs şoförü katıldı.
Teorik bilgilerin yanı sıra pratik uygulamaların da yapıldığı eğitimlerde, olası bir yangın olayında söndürmenin nasıl gerçekleştirileceği de tatbik edildi. 
“İş Sağlığı ve Güvenliği Sistem Oryantasyonu ve Acil Durum Yönetimi” eğitimlerini bitiren personel,  “Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun, Şehir İçi Toplu Taşıma Otobüs Şoförü Yeterlilik Belgesi” standartlarına uygun olarak branş eğitimlerine de başladı.
Toplamda 80 personelin alacağı eğitimler guruplar halinde gerçekleştirilerek tamamlanacak. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, personele yönelik eğitimlerin süreceğini belirterek hizmet standartlarının yükseltilmesi adına çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü ifade ettiler.
1000
icon
Bu nasıl hizmettir ? 1 Ağustos 2022 13:42

Hizmet kalitesini arttırmak, kulağa hoş geliyor. Fakat otobüslerin iç temizliğine ve bakımına neden özen gösterilmiyor? Dün, sabah saatlerinde 16K hattında çalışan MAN marka otobüse Çamlıca, Birlik caddesinden bindim. Otobüsün tüm iç plastik aksamına parça parça kirler, siyahlıklar çökmüş, tavandaki klima yine toz kaplamış ve çalışmıyor. Yine şoför kabini arkasından ince bir plaka sökülmüş ama vidalama zahmetine girilmemiş. Onun yerine bant yapıştırmışlar. Duracak düğmesi devre dışı kalmış, bunun yanı sıra otobüsün taban köşeleri toz toprak dolmuş. Camlar içerden ve dışarıdan kasap süngeri ile silinmiş gibi.. Rezalet yahu, bu otobüsler daha sekiz yıllık. Eskişehir halkını bu bakımsız ve kirli araçlarla taşımak hakarettir.

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat