alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir’de önemli bir karar daha! Ertelendi…

Videoyu Aç Eskişehir’de önemli bir karar daha! Ertelendi…
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen minibüs ve taksi dolmuş esnafına destek için yeni bir karar aldıklarını duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberi:
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Artan maliyetler ve pandemi nedeniyle ekonomik olarak sıkıntılar yaşayan minibüs ve taksi dolmuş esnafımıza da destek oluyoruz. Bu kapsamda Belediye Meclisimizde aldığımız karar ile Ocak ayında almamız gereken vize, çalışma ruhsatı ve tahsis ücretlerini 6 ay öteledik. Ayrıca taksi dolmuş ve minibüs esnafımıza düzenli olarak maske ve dezenfektan ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız!” ifadelerine yer verdi.
Büyükerşen geçtiğimiz günlerde belediye kiracısı olan ve faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan esnafın da kiralarının 6 ay ertelendiğini ve  pandemi nedeniyle faaliyetlerine kısıtlı olarak devam eden esnafın da kiralarında 6 ay %50 indirime gidilmesi kararı verildiğini; ayrıca belediyenin hiçbir kiracısına 2021 yılı içerisinde kira artışı yapılmayacağını duyurmuştu.
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Vatandaş 24 Ocak 2021 12:59

Adamlar iş mi yapıyor paramı kazanıyor sanki iyilik yapmış gibi yapma mecburen yapılacak bu

5 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat