alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de okullar için seferberlik çağrısı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de okullar için seferberlik çağrısı
A
a

Eskişehir'de Valilik Meydanı’nda düzenlenen İlköğretim Haftası Kutlama Töreni’nde konuşan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Okullarımızda temizlik malzemesi, hijyen ve maske anlamında herhangi bir malzeme ihtiyacımız yoktur” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Valilik Meydanı’nda İlköğretim Haftası kapsamında tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla devam etti.

TEDBİRLER MAKSİMUM
Eskişehir genelinde 425 okulda 137 bin öğrencinin eğitim öğretime başladığını söyleyen Cırıt, “Tüm ilçe milli eğitim müdürlerim, müdür yardımcılarım ve şube müdürlerimle her zaman sahadayız. Okullarımıza yönelik Bakanlığımızın bilim kuruluyla beraber hazırladığı COVID-19 salgını önlemleri çerçevesinde uyulması gereken kuralları öğretmenlerimiz hem velilerimize, hem öğrencilerimize hem de okul ve eğitim için çalışan diğer paydaşlarımıza bilgilendirmelerini yaptılar. Okullarımızda temizlik malzemesi, hijyen ve maske anlamında herhangi bir malzeme ihtiyacımız yoktur. Bakanlığımız tüm bu ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılamıştır. Salgın süreci çerçevesinde Bakanlığımızın hazırladığı algoritmaya uyarak okullardaki tedbirlerimizi maksimum düzeyde uyguluyoruz” diye konuştu.

AŞI OLUN ÇAĞRISI
Herkesi aşı olmaya davet eden Cırıt, “Pandemi sürecinin tam manasıyla bitmesi, sevdiklerimizi korumamız, sanayinin en üst düzeyde çalışması, bakkal Mehmet amcanın dükkanı kapatmaması, lokantacı Ahmet abinin çalışanlarını işten çıkarmaması, evlatlarımızın okullarına güvenle gidip gelmesi, büyüklerimizin ziyaretine gidebilmemiz için lütfen aşı olalım” şeklinde konuştu.

Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
İbrahim 13 Eylül 2021 19:10

Maksimum derken ,rasgele de olsa çocuklara belli PCR test mi yapılıyor çalışanlar dahil

0 0 Cevap Yaz
İbrahim 13 Eylül 2021 19:08

Maksimum derken kapılar, musluklar, sabunluklar,fotoselli mi koridor ,yemekhane havalandırmalı mı

0 1 Cevap Yaz
İbrahim 13 Eylül 2021 19:05

Tedbirler maksimum derken benim de cocugum okuyor maksimum birşey gormedim

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat