alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de okul müdürü, öğretmeni dövdü!

Videoyu Aç Eskişehir'de okul müdürü, öğretmeni dövdü!
A
a

Eskişehir'de okul bahçesinde okul müdürü, servisçilerle birlikte öğretmeni dövdü... Akıl almaz olayı CHP'li Utku Çakırözer meclis gündemine taşıdı

Eskişehir haberi - Eskişehir’de yetiştirme yurdunda kalan bir öğrencinin kaydını yaptırmak isteyen bir öğretmen, okul müdürü ve servisçiler tarafından feci şekilde dövüldü. Geçtiğimiz hafta Hızırbey İmam hatip Ortaokulu’nda yaşanan dayak görüntüleri güvenlik kameralarına da yansırken CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer okul bahçesindeki şiddeti Meclis gündemine taşıdı. Öğretmene dayak atan okul müdürünün daha önce de aynı okulda ‘öğrencilere şiddet ve mobbing’ iddiaları ile gündeme geldiği, hakkında velilerin şikayeti üzerine soruşturma açıldığı ve görevinden alındığını söyleyen Çakırözer, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a, “2016 yılında görevden alınan bu öğretmen bu yıl yeniden aynı okula müdür olarak atandı.  Aynı müdür bu sefer de yetiştirme yurdunda kalıyor diye öğrenciyi okula almadı, öğretmeni dövdü. Hem de okul bahçesinde. Velilerin uyarıları hiç mi dikkate alınmadı? İktidara yakın bir sendikanın yöneticisi olduğu için mi yeniden müdür olabildi? Bu öğretmen neden yeniden yönetici olarak görevlendirildi” diye sordu.
 
Eskişehir’de geçici görevlendirmeyle Çocuk Evleri’nde görevlendiren Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Akkurt, kuruma getirilen bir öğrenciyi adres değişikliğinden dolayı Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu’na  kaydettirmek istedi. Ancak iktidara yakın bir eğitim sendikasının şube yöneticiliğini de yürüten Okul Müdürü Ali Rıza Çelik, ‘bu çocuk yetiştirme yurdunda kalıyor’ diyerek, okula gönderilen resmi yazıya rağmen öğrencinin kaydını reddetti. Resmi yazının uygulanması ve öğrencinin eğitimine devam edebilmesi için okula giden Mehmet Akkurt; Müdür Ali Rıza Çelik, Müdür Yardımcısı ve üç servisçi tarafından dövüldü. CHP’li Çakırözer yaşananları Meclis gündemine taşıyarak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu.

HEM DE AYNI OKULA
CHP’li Çakırözer Okul Müdürü Ali Rıza Çelik’in daha önce de ‘öğrencilere şiddet, kadrolu personele mobbing, sosyal paylaşım sitelerinde eli silahlı fotoğraflarını paylaşarak kötü örnek oluşturma’ gerekçeleri ile veliler tarafından şikayet edildiği ve müdürlük görevine son verildiğini hatırlattı. Aynı kişinin bu yıl yeniden okul müdür olarak atandığını belirten Çakırözer, “Sanki daha önce bu öğretmen veliler tarafından şikayet edilmemiş gibi aynı okula müdür olarak yeniden atanıyor. Sonra çocuk evlerinde kalan bir öğrenciyi okula almak istemiyor. Öğrencinin eğitim hakkı için direnen başka bir öğretmeni dövüyor. Yaşananlar asla kabul edilebilir değil” dedi.

EĞİTİM BİR SEN’Lİ DİYE KORUNUYOR MU?
Çakırözer Bakan Selçuk’tan şu sorulara yanıt istedi:
  • Velilerin Bakanlığınıza gönderdiği dilekçelerde yer alan ‘okul idaresi tarafından öğrencilere şiddet uygulandığı’ şikayeti dikkate alınmış mıdır? 2016 yılındaki şikayet dilekçelerine rağmen aynı kişinin yeniden okul müdürü yapılmasının gerekçesi nedir?
  • Çelik’in iktidarınıza yakın sendikanın Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü için korunduğu ve yeniden okul müdürü olarak görevlendirildiği iddiaları doğru mudur?
  • Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ndeki öğrencinin eğitimine devam edebilmesi için öğretmen Mehmet Akkurt’un şikayeti üzerine okula gönderilen resmi yazının ardından herhangi bir girişimde bulunulmuş mudur? Öğrencinin eğitimine devam edip etmediğinin takibi yapılmış mıdır?
  • Okul bahçesinde öğretmene dayak atan okul müdürü, müdür yardımcısı ve servisçilere ilişkin herhangi bir işlem başlatılmış mıdır?
  • Okul müdürü ya da müdür yardımcılarının istediği öğrenciyi okula alıp istediğini almama gibi bir yetkisi bulunmakta mıdır?
1000
icon
Adım yok 26 Aralık 2019 21:29

Keşke doğru haber yapsaymışsınız yada azıcık inandırıcı olsaymış İlk başta o çocuğu sınav zamanı kaydetmeye gelmişler müdürden sınavlardan sonra demiş adamla anlaşmışlar ama çocuk erken gelmiş o yüzden müdür onu geri göndermiş sonra kayıt yaptırmaya çalışan öğretmen gelip müdür le kaba saba konuşmuş bunu gören servisçiler adamın üstüne yürümüşler müdür ayırmaya çalışıyor dövmeye değil zaten kamera kayıtlarının tamamını izleseydiniz anlardınız. Bu olaydan birkaç gün sonra okula bir grup genç geliyor ve okula girip müdürü arıyorlar (ama müdür yok) ayrıca ellerinde sopalar var müdürü bulumayınca okulun çıkışındaki arabalara hasar veriyorlar

0 0 Cevap Yaz
Mahmut demirel 21 Aralık 2019 09:12

Yalan müdür orada ayırmaya çalışıyor

0 1 Cevap Yaz
Ahmet 11 Kasım 2019 18:23

Tam bir rezalet .Bu ayıp Eskişehir in ayıbı. Kanunun kestiği parmak acımaz. Bir kişiye dört kişi saldırmış edepsizler.

1 2 Cevap Yaz
misafir 11 Kasım 2019 11:14

Geçtiğimiz günlerde Hızırbey İmam Hatip Ortaokulunda yaşanan bir olay ve ardından yaşanan gelişmeler tehlikeli boyutlara geldi. Eskişehir’in başarılı ve pek çok alanda adından söz ettiren nadide eğitim kurumlarından olan Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu’nda yaşanan gelişmeler endişe verici boyutlara ulaştı. Akademik başarıları yanında sosyal organizasyonları ve faaliyetleri ile de gündemde olan okulda son günlerde başlatılan ve adeta karalama boyutlarına gelen olaylar ardından tehlikeli provokasyonlara da sahne oldu. Tehlikeli Provakosyon Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde organize bir olay izlemini veren yaşananlar ise endişe verici. Okula gelen bir grup çocuk, okul içerisinde sağdan sola koşturarak okul müdürünün odasına kadar geliyor ve yine aynı grup okul önünde bulunan araçlara da zarar veriyorlar. Araçların camlarını kırıyorlar. Olayın yaşandığı gün okulda yapılan bir etkinlik nedeniyle toplantı alanında bulunan okul idaresi bu çirkin saldırıdan zarar görmeden kurtu

0 3 Cevap Yaz
misafir 11 Kasım 2019 11:02

çamur at izi kalsın

1 2 Cevap Yaz
Yargı Göreve 11 Kasım 2019 08:33

Bütün bunları NOT EDENLER VAR Arif bey. Kimse merak etmesin

3 0 Cevap Yaz
halk 11 Kasım 2019 08:22

milli eğitim müdürü neredeeeee

3 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat