alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2
Fashion Eskişehir masaüstü

Eskişehir'de öğrenciler tepkili: Zorunlu olmalı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de öğrenciler tepkili: Zorunlu olmalı!
A
a

Eskişehir'de üniversiteye girişlerde aşı olmayan kişilerden negatif PCR testi zorunluğunun kaldırılması kararını desteklemediklerini söyleyen üniversite öğrencileri, “Aşı olmayanları da anlıyorum ama topluma karşı sorumlular. En azından negatif PCR testi yaptırmaları gerekiyor” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir özel haberi: Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 3 Ekim tarihli kararlarıyla, daha önceden uygulanan ‘Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise resmi veya özel eğitim kurumlarına girişlerine müsaade edilmemesi’ maddesi kaldırıldı. Buna göre öğrenciler, çalışanlar ve öğrenci velileri artık PCR testi yaptırmadan, sadece HES kodlarını göstererek eğitim kurumlarına girebilecek. Konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz üniversite öğrencileri, aşı kartı zorunluluğu olmasa bile, üniversiteye girişlerde negatif PCR testinin istenmesi gerektiğini ifade etti.

Alperen Ünal
“Ben desteklemiyorum açıkçası. Herkesin aşı olması taraftarıyım. Çünkü onlar ne kadar risk altındaysa biz de risk altında oluyoruz aşımızı yaptırmamıza rağmen. Negatif PCR testi istenmeli bence üniversiteye girerken. Çevremizdeki arkadaşlarımız aşılarını yaptırdı.”

Ezgi Berfin Gökalp
“Şu an bir pandemi dönemindeyiz ve aşı büyük bir gereklilik. Aşı olmayanları da anlıyorum ama topluma karşı sorumlular. En azından negatif PCR testi yaptırmaları gerekiyor. Negatif testi istemeleri gerekiyor. Şu an biraz tedirgin oluyorum.”

Emir Emre Akdoğan
“İlk girişlerde istiyorlardı. Sağlık için bu karar olumsuz bir durum. Herkesin aşı yaptırma ya da yaptırmama hakkı var. Ama kararı desteklemiyorum. Aşı yaptırmıyorsa PCR testini yaptırması gerekiyor diye düşünüyorum. Derse girerken tedirginlik oluyor.”

Baybora Bilginer
“Aşı olmayanlar kendilerini riske sokuyor. Aşı toplumsal bir sorumluluktur. Bence üniversite, girişlerde aşı kartı istemiyorsa en azından negatif PCR testi istemeli. Ben tedirgin olmuyorum aşı olduğum için ama kronik rahatsızlığı olan arkadaşlarım için tedirgin olabilirim.”

Kürşat Çoban
“Ben KYK kalıyordum. Kalabalık yerlerde mutlaka aşı kartı yoksa bile negatif PCR testi istenmeli. Bir kişi kontrol edilemeyecek kişiyi hasta eder. Üniversite de negatif PCR testi istemeli. Bir yerden sonra kontrol topluma bırakılmamalı.”

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat