alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de o mahalle diken üstünde: "Korkudan bir şey yapamıyoruz!"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de o mahalle diken üstünde: "Korkudan bir şey yapamıyoruz!"
A
a

Mahallede uyuşturucu madde kullanımı ve hırsızlık olaylarının arttığını söyleyen Yeşiltepe Mahallesi sakinleri, yetkililere seslendi. Mahallede güvenlik önlemlerinin artırılmasını isteyen mahalle sakini Fatma Özmen, “Hayatımız tehlikede şu an için. Evi bekliyorum hırsız girmesin diye” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı ilçesine bağlı Yeşiltepe Mahallesi’nde son dönemde uyuşturucu madde kullanımı ve buna bağlı olarak da hırsızlık olayları artmaya başladı. Güvenlik açısından ciddi sıkıntılar yaşayan mahalle sakinleri, tedirgin oldukları için evden çıkamaz hale geldi. Akşam ezanından sonra sokağa çıkmaya korkar olduklarını anlatan vatandaşlar, emniyet yetkililerine seslendi ve mahallede daha fazla polis denetimi yapılmasını talep etti.

AİLELERİN CANLARI YANIYOR
“Annelerin, babaların canları yanıyor” diyen Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, “Mahallemde uyuşturucu bağımlısı çok fazla oldu. Annelerin, babaların canları yanıyor. Geçen akşam buna canlı canlı şahit olduk. İsimleri emniyet de biliyor. İşsizlik had safhada. İnsanlar bundan geçim yolunu buldular. Önce genç nesli alıştırıyorlar. Sonra da satıyorlar. Baronlar yukarıda sefasını sürüyor. Aşağıda gençlerim ölüyor. 22 yaşında çocuk geçen bağıra bağıra ölüyordu neredeyse. Kimin getirdiğini biliyorum. Bir şey yapamıyoruz ama. Neymiş, kullanıcıymış. İnsanlar uyuşturucu alabilmek için para bulamayınca kendi anne babasının evini soyuyor” diye konuştu.

“DAHA FAZLA POLİS İSTİYORUZ”
Tepebaşı polis noktasının tekrar yapılmasını isteyen Muhtar Açıkgöz, “Tepebaşı polis noktasını kaldırdılar. Benim mahallemde insanların çoğu yaşlı. Ertuğrulgazi’ye gidip şikâyet olamıyorlar. Oraya gidemedikleri için suç azmış gibi gözüküyor. Tepebaşı polis noktasının tekrar açılmasını istiyoruz. Mahallede hırsızlıkta da uyuşturucu madde kullanımında da yüzde 100 artış var. Camların korkuluklarını söküyorlar. Son 1 ayda soyulan ev sayısı 100’ü açtı. Evden çıkamıyor insanlar. Önleyici ekibimiz yok. Polisimiz yok. Mahalledeki 197 sokağa 3 tane bekçi vermişler. 3 tane bekçi ne yapabilir? Ben polis çağırıyorum. Bir saat sonra geliyorlar. Polise de sözüm yok. Yakalasa bile sonra 5 yıl denetimliyle bırakıyorlar. Ekiplerin çoğalmasını istiyoruz mahallede. Sesimizi ulaştırın herkese. Bu çocukların hepsi benim çocuğum, benim kardeşim, komşum. Önleyici ekip istiyoruz. Bekçiler çoğalsın mahallemizde” şeklinde konuştu.

“TEDİRGİN VAZİYETTE NÖBET TUTUYORUM”
Mahallede eczanesi olan ve tedirgin bir şekilde nöbet tuttuğunu söyleyen mahalle sakini Sevda Sarıkardaşoğlu, “Eczaneme de madde alan bir kişi girdi. Televizyonu çaldılar. Yakalandılar ama serbest bırakıldılar. Çok fazla hırsızlık var. Tedirginiz. Ben özelikle nöbetlerimde tedirgin oluyorum. Daha önceki nöbetlerimizde çok polis gelirdi. Vukuat var mı diye sorarlardı, çayımızı içerlerdi. Ama son dönemde hiç gelmiyorlar. Tedirgin bir vaziyette nöbet tutuyorum. Yaşlı kişilerin evlerine hırsız giriyor sürekli. Destek bekliyoruz” dedi.

“SABAHA KADAR UYUYAMIYORUM”
Çoğu zaman sabaha kadar uyuyamadığını belirten diğer bir mahalle sakini Fatma Özmen, “Ben yalnız yaşayan bir kadınım. Yanımda demirleri söküp götürdüler. Madde kullananlar çok fazla. Gece hiç uykumuz yok. Rahat uyuyamıyoruz. Doğalgaz kutularımızı söktüler. Çok tedirgin oluyorum. Çoğu zaman sabaha kadar uyumuyorum. Daha çok polis istiyoruz mahalleye. Hayatımız tehlikede şu an için. Akşam ezanından sonra hiç dışarı çıkmıyorum. Evi bekliyorum hırsız girmesin diye. Birkaç ayda gözümüzün önünde bile yapıyorlar. Korkudan bir şey yapamıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
1000
icon
Metin Kara 26 Temmuz 2022 16:40

Memleket meksikaya dönmüş, her yerden bi kokuşmuşluk, her yerden bi illegal pislik fışkırıyor. Devlet, üç beş çakalın bu kadar palazlanmasına niye ses çıkarmıyor? İstese tepelerine çöker, karaciğerinden kan kusturur bu çakallara.. Eskiden polisi aradığımızda hemen on dakika olmaz gelir olaya el koyardı. Şimdi bi mahalleye bir saatte polis gel(e)miyor.. Ben bu durumdan şüphe duyuyorum. Bu kadar başıboşluk hiç iyi değil....

3 4 Cevap Yaz
Es-es sevdalısı

Bak sende devlete laf atıyorsun, sahada birşey olmuyor, demek ki sorun devlette değil, ne istediği belli olmayan kişilerde!!!!!!

1 1
Şafak 26 Temmuz 2022 16:27

Bence, mahalle halkı bu sorunu cimere yazsın. Çünkü en son bizim hayatımız tehlikede, tinerciler evi yakacaklar diye çağırdığımız polis bize bunu tavsiye etmişti. Cimere yazın dediği boş terk edilmiş ahşap ev hakikaten iki ay sonra kış ortasında cayır cayır yanmıştı. Tabi biz evimizin dibindeki ev cayır cayır yanınca ucuz atlattık o ayrı konu ama polis anca gözdağı olur bunlara

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat