alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de o karar iptal edildi!

Videoyu Aç Eskişehir'de o karar iptal edildi!
A
a

Tarım arazilerinin tarım dışı kullanılması için planlanan her türlü çalışmanın karşısında olan Büyükşehir Belediyesi, bir davadan da zaferle ayrılarak Eskişehir’in verimli arazilerine sahip çıktı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberi:
Konuyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri “İnönü ilçemizin Kümbetakpınar Mahallesi sınırları içerisinde yapılması planlanan Manyezit Ocağı Kapasite Artışı ve Kırma Eleme Tesisi Projesi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verdiği ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu’ kararının iptal edilmesi için belediye olarak dava açtık. Görülen davada proje alanı içerisinde Dutluca Göleti’nin bulunması, göletin kuru ve mevsimlik dereler ile su topladığı, maden genişleme ve pasa döküm alanlarından geçen iki büyük derenin zarar göreceği, bu durumun göletin de varlığını etkileyeceği gerekçesiyle ÇED olumlu kararının iptaline karar verildi. Böylelikle bu projenin yapılması hukuken uygun bulunmadı” şeklinde bilgi verdi. Yetkililer Eskişehir’in toprağına, suyuna ve vatandaşların sağlığına zarar verecek  her türlü projenin karşısında olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Nadir 8 Mart 2021 19:16

Y.söğütönü projesi için ne yaptınız?

0 0 Cevap Yaz
Tarla 7 Mart 2021 18:31

Tebrikler belediye büyük bir Zafer kazanmıştır

6 5 Cevap Yaz
Vatandaş 7 Mart 2021 17:55

Yani işsizlik için başarı diyorsunuz

6 6 Cevap Yaz
Eses

Çevreye saygılı olmayan yatırımlara izin verilmemeli. Size Bophal isimli bir film var. Onu izlemenizi tavsiye ederim. Her şey iş güç sahibi olmak değil.

2 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat