alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de o isimler harekete geçmeli!

Videoyu Aç Eskişehir'de o isimler harekete geçmeli!
A
a

Eskişehir İYİ Part İl Başkanı Mehmet Ektaş, ES TV ekranlarında yayınlanan Açıkça programının konuğu oldu. Ektaş, gazetecler Al Baş ve Meltem Karakaş Kaya’nın gündeme lşkn sorularını yanıtladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’in seçmen profilinden bahseden Ektaş, “Eskişehir seçmeni demokrat, milliyetçi, milli ve manevi değerlerine saygılı, belirli çok bağnaz olmayacak şekilde de manevi değerlerini yaşama gayreti içerisinde olan bir seçmen kitlesi var. Aynı zamanda emekli çok, kamudan emekli olmuş insan sayımız çok. Çalışan sayımız da çok. Bu çerçeve içerisinden baktığımızda Eskişehir’in sosyal yaşantısına da baktığımızda Eskişehir’in seçmen profilinin İYİ Parti ile örtüştüğünü bu açıdan söylüyorum. Eskişehir seçmeni merkeze çok yakın ya da merkezin hemen etrafında tanımlayabileceğimiz, bir bölümü biraz sosyal demokrat ama aşırı sol değil, bir bölümü sağcı ama aşırı sağcı sayılmayacak seçmen kitlesi. Bu merkez ve merkezin etrafına baktığımızda Türkiye’de kurulmuş olan partiler içerisinde bu seçmen kitlesinin yüzde 90’ına dokunabilecek tek parti İYİ Parti ben bunu iddia ediyorum. İYİ Parti’nin tüzüğü, programı İYİ Parti’yi temsil eden kişilerin sosyal, ekonomik ve kültürel durumları bu dokunmaya çok müsait olan insanlar. Bu açıdan İYİ Parti bence Eskişehir’in en şanslı partisi” dedi.

BÜYÜKERŞEN, ATAÇ VE KURT HALKA GÜVEN VERİYOR
Ektaş, “Büyükşehirde Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanması ama milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’nin daha yüksek oy olmasının nedeni AK Parti kadrolarına Eskişehir belediyelerini teslim etmek istemiyorlar yerelde. Büyükşehir seçimi geldiğinde diğer siyasi partilere oy veren, örneğin Milliyetçi Hareket Partisi seçmeni de Cumhuriyet Halk Partisi adaylarına oy veriyor. Burada iki şey var. Birincisi adayların kimlikleri. Sayın Yılmaz Büyükerşen’in, Sayın Ahmet Ataç’ın, Sayın Kazım Kurt’un kimliği Eskişehir halkına güven veriyor demek ki. Bunların kimlikleri siyasi partilerin önüne geçiyor” diye konuştu.

MİLLETVEKİLLERİ BİR ARAYA GELSİN
Ektaş sözlerini şöyle noktaladı: “Eskişehir’den 7 tane milletvekilimiz var. Bu 7 tane milletvekilimizin 4 tanesi Cumhur İttifakı’na ait milletvekilleri ve Eskişehir’in çözülmeyen, üst üste biriken birçok sorunu var. Ancak bu sorunları çözmekle sorumlu olan milletvekillerinin artık harekete geçmesi lazım. Ben ivedilikle Eskişehir Milletvekillerini bir araya gelip Eskişehir’in sorunlarına çözüm üretme noktasında lobicilik faaliyetlerine zaman geçirmeksizin başlamaları gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bu konuda tabi ki AK Parti Milletvekillerine sesleniyorum.”


 
Arıman masaustu reklami
1000
icon
ms26 29 Ocak 2021 10:13

Ektaş sana güveniyoruz arkandayız...

1 0 Cevap Yaz
Sese 28 Ocak 2021 18:18

Ya güldürmeyin insanı kim güveniyor bu Eskişehir belediye lerine ne hizmet var nede bir çalışma hepsi boş.

11 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat