alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de muhtarlara mobbing iddiası

Videoyu Aç Eskişehir'de muhtarlara mobbing iddiası
A
a

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, muhtarların yanlarına görevlendirilen personelin siyasi propaganda yapmasıyla ilgili açıklamada bulundu

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, muhtarların yanlarına görevlendirilen personelin siyasi propaganda yapmasıyla ilgili açıklamada bulundu.
Muhtarların siyasi rantı kaygısına alet edilmemesi gerektiğini sert bir dille eleştireren Başkan Çizmelioğlu şunları söyledi;
 
"Muhtarları kirli siyasetinize alet edemezsiniz!
CHP Genel Başkanı'nın muhtarlara özel kalem atanırsa işsizliğin önüne geçileceği açıklamasıyla harekete geçen Tepebaşı Belediyesi bu durumuda ranta çevirerek siyasi propoganda aracı olarak kullandı.
Mülki idarenin ilk basamağı olan Muhtarlarımızı hiç bir şekilde siyasetinize alet edemezsiniz.
Devletimiz siyasi parti gözetmeksizin tüm belediyelere kısa çalışma ödeneği ile milyonlarca lira destekte bulundu. Bu destek pandemiden etkilenen başta küçük esnaf olmak üzere çalışma koşulunu yerine getirmeyen vatandaşların zor günlerde yanında olmayı amaçlarken, Tepebaşı Belediyesi yeni normalleşmeyle hizmete açması gereken Belde evlerinde çalışan personel için bu ödeneği kullandı. Belde evlerinde azaltılmış kapasiteyle, maske ve mesafe kurallarına uyarak hizmetine devam etmesi ve personeline gerekli maaşı bütçesinden vermesi gerekirken kapısına kilit vurmak kolaylarına gelmiş belli ki..
Kısa çalısma ödeneğini ihtiyaç sahibi esnafın yada vatandaşın hakkını gasp ederize çevirmek ne demek! Savurganlığın en büyük göstergesi halindedir.
Muhtarlarımızın yanlarında sekreter olarak görevlendirilen personelin, görevini çarpıtarak Belediye başkanının siyasi rantına alet ediliyor.
Bu durum muhtarlarımızı adeta gözlem altında tutmak, mülki idareye mobbing uygulamaktan öteye gitmemektedir.
Muhtarlarımıza yardımcı personel olarak görevlendirdiğiniz çalışanlarla siyasi çıkar gözetmek kabullenilemez bir durumdur.
Devletin imkanlarını kullanarak halk tarafından seçilen muhtarların başına gözlemci dikerek mobbing uygulayamazsınız.."
 
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Vaybeee 7 Nisan 2021 12:27

Bunu muhtarları saraylarda ağırlayanların partisi söylüyor

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat