alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de mücevher alırken aman dikkat!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de mücevher alırken aman dikkat!
A
a

Ercan Kardeşler Kuyumculukta pırlanta sorumlusu olarak görev yapan Selahattin Yılmaz mücevherlerin özellikleri ve fiyatlarıyla ilgili ciddi bir dezenformasyon yaşandığına dikkat çekerek uyarılarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Mücevherlerin özellikleri ve fiyatlarıyla ilgili yaşanan dezenformasyon ile ilgili Ercan Kardeşler Kuyumculukta Pırlanta Katı Sorumlusu Selahattin Yılmaz bilgiler verdi. Yılmaz Pırlantanın fiyatını belirleyen esaslara değinerek, “Bu fiyatı belirleyen esasen markadan ziyade taşın kendi özellikleridir. Sadece taşın boyutunu bilmek onun fiyatını bilmek anlamına gelmiyor. Onun en az dört tane ana özelliği vardır. Taşın boyutu, rengi, berraklığı ve kesimi bu dört ana unsurun bir araya gelmesi ile fiyat oluşuyor. Ancak bunlardan nasıl emin olabiliriz dediğimizde; bunun için bir belge gerekiyor. Normal bir vatandaşın bunu anlaması elbette ki beklenemez. Bunun için sertifika diye tabir ettiğimiz bu taşın özelliklerini gösteren bir belge var. Bu da ancak bir Uluslararası Gemoloji Enstitüsüne bağlı bir laboratuarda verilmiş bir sertifikayla mümkün olabiliyor. Taşın gerçek özelliklerini bilebilmek için mutlaka bu sertifikaya sahip olunması gerekiyor. Biz de bu sertifikayla doğru ürüne ulaşmış oluyoruz” dedi.

SERTİFİKA OLUP OLMADIĞINA DİKKAT EDİLMELİ
Değerli taşların alınmadan önce firmanın dünyanın her yerinde geçerli olan sertifikasının olması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, “Biz elbette gelin sadece bizden alın demiyoruz, elbette ki tercihimiz bu ve biz memnuniyet verici bir şekilde hizmet vereceğiz. Ama mutlaka ve mutlaka özellikle pırlanta ve tek taş, beş taş gibi klasik ürünleri alırken ve nispeten iri taşlı olanlardan mutlaka dünyanın her yerinde geçerli olan bu sertifikanın olup olmadığına dikkat etmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon
Es es 14 Ocak 2023 18:30

Millet ekmek hesabi yapiyor siz pirlanta.somalide yatlari villalari konusmak gibi

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat