alexa

Eskişehir’de modifiyeli araçlara geçit yok

Videoyu Aç Eskişehir’de modifiyeli araçlara geçit yok
A
a

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, araçlarını teknik şartlara uygun durumda bulundurmayan, karayolunu kullananlar için tehlikeye sokacak şekilde olan veya çevredekileri rahatsız edecek şekilde duman ve gürültü çıkaran egzozlu araç sürücülerine yönelik olarak etkin uygulamalar yapıyor. 

Eskişehir polisine, trafik konusunda gelen şikayetler içinde oldukça önemli yer tutan sorunlardan birisi de; modifiyeli otomobillerle trafik içinde aşırı gürültülü araç kullanarak çevreyi rahatsız edip trafik güvenliğini tehlikeye atan sürücüler olduğu belirtildi. 2018 yılı içinde yapılan trafik denetimlerinde, abart egzoz ile modifiyeli araç kullanarak çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü çıkardığı tespit edilen 870 araç sahibine cezai işlem uygulandı ve araçlar teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafikten men edildi. Vatandaşların can ve mal emniyetinin sağlanması, güvenli, rahat ve huzurlu bir trafik ortamının oluşturulması ve başta abart egzoz kullanımının önlenmesinin sağlanması amacıyla çalışmalar aralıksız olarak etkili ve caydırıcı bir şekilde sürdürülüyor. 
1000
icon
vatandaş 19 Ekim 2018 20:02

sadece merkezi yerler yada hasan polatkan da değil gelsin ekipler şöyle yunuskent erenköy sanayii tarafına ceza makbuzu yetiştiremezler.

0 0 Cevap Yaz
tebrikler 19 Ekim 2018 18:55

lütfen bu konudaki denetimleri sıklaştıralım özellikle geceleri üniversite caddesi ve hatboyunda. motor ve arabalarda yüksek ses çıkarmasını sağlayan modifiye araçlar gerekli cezai işleme tabi tutulsun.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat