alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de minibüslerde o dönem sona erdi

Videoyu Aç Eskişehir'de minibüslerde o dönem sona erdi
A
a

Eskişehir'de koronavirüsten korunmak için insanların temastan kaçınmasıyla birlikte dolmuş ve minibüslerde alışkanlık haline gelen ’şuradan bir kişi uzatır mısın?’ dönemi sona erdi

Eskişehir'de koronavirüsten korunmak için insanların temastan kaçınmasıyla birlikte dolmuş ve minibüslerde alışkanlık haline gelen ’şuradan bir kişi uzatır mısın?’ dönemi sona erdi.
Korona virüsün ardından Eskişehir’de dolmuş ve minibüslere binen yolcuların ücret ödeme şekli değişti. Önceden bir ön sırada oturan yolcuya ’şuradan bir kişi uzatır mısın?’ diyerek taşıma ücretini veren çoğu vatandaş, şimdilerde binerken ödemesini yapıyor. Yolcuların virüsten korunmak için eski ödeme alışkanlıklarından vazgeçmeleriyle birlikte yıllardır gelenek haline gelen ’şuradan bir kişi uzatır mısın?’ dönemi de sona erdi.

"Önceden elden ele veriliyordu şimdi herkes ücretini kendi veriyor"
Konuyla ilgili konuşan 20 yıllık dolmuş şoförü Mehmet Yılmaz, elden ele ücret ödeme döneminin son bulduğunu ifade etti. Yılmaz, "Herkes binerken ücretini ödüyor. Önceden arkaya oturan kişi birine uzatıyordu elden ele ücret veriliyordu. Şimdi virüsten dolayı herkes biniş ücretini kendi veriyor" şeklinde konuştu.
10 yıldır dolmuş direksiyonu sallayan Gürkan Yener de, "Müşteri dolmuşa binerken dolmuş ücretini vermek zorunda. Korona virüsten dolayı insanlar birbirinden korkuyor. Virüs nedeniyle herkes ücretini kendi veriyor" diye konuştu.
Bir başka dolmuş şoförü ise, "Önceden arkadan ücretini vermeyen kaldı mı diye sorardık. Şu anda insanlar virüs buluşmasın diye araca binerken ücretlerini ödüyorlar. Gerekli önlemlerimizi aldık. Araçlarımıza maskesiz yolcu almıyoruz. Umarım en sağlıklı bir şekilde, daha fazla can kaybı olmadan bu hastalıktan kurtuluruz" dedi.

 
Arıman masaustu reklami
1000
icon
İbrahim 20 Ağustos 2020 15:16

Maskesiz yolcu alınmıyor o kısmı doğru ama resmiyette 8+1 kişilik olan dolmuşlar ile 12+1 kişi taşıyarak daha kalabalık sıkışık ortam yaratıyorlar denetleme günleri hariç

0 0 Cevap Yaz
Yolcu 19 Ağustos 2020 20:55

Doğru maskesiz yolcu alınmıyor ama maske çene altında ve kimse umursamıyor söylediğin zaman tartisma çıkıyor ve hakliyken haksız oluyorsun ve in ozaman deniyor

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat