alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de mevsimin ilk kirazı tezgahta, fiyatı ise...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de mevsimin ilk kirazı tezgahta, fiyatı ise...
A
a

Eskişehir'de havaların ısınmasıyla birlikte yaz meyveleri tezgahları süslemeye başlarken, hasadı yapılan mevsimin ilk kirazları da tezgahtaki yerini aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de havaların ısınmasıyla birlikte yaz meyveleri tezgahları süslemeye başlarken, hasadı yapılan mevsimin ilk kirazları da tezgahtaki yerini aldı.
Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden olan kiraz geçen hafta kilosu 120 liradan satışa çıkarken, bollaşmasıyla birlikte fiyatı da 35 liraya kadar düştü. Sezonun ilk kirazları vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Eskişehir Taşbaşı bölgesinde tezgahında meyve satışı yapan Mustafa Yıldırım, geçen haftalarda sezonun ilk hasadı olduğu için kirazın yüksek fiyattan tezgaha çıktığını belirterek, “Erik ve kayısıdan sonra kiraz da Eskişehir tezgahlarına indi. Geçen hafta kilosu 120 lira olan kiraz, mevsiminin gelmesiyle 35 liraya kadar düştü. Sezonun ilk ürünlerinde fiyatlar sembolik diyebiliriz, daha sonradan oturuyor fiyatlar. Bu sene kirazda bolluk var, ilerleyen günlerde fiyatının biraz daha düşmesini bekliyoruz. Yavaş yavaş diğer yaz meyvelerinin fiyatları da düşecek. Vatandaşlar yaz meyvelerine ilgi gösteriyor, bunlar vazgeçilmez” dedi.

 
1000
icon
Özer 22 Mayıs 2022 15:54

Şimdi pahalı alınmaz, hele bir ucuzlasın en fazla 2 veya 3 hafta pazarda görürüz. Sonra direkt yurtdışına gönderirler zaten

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat