alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de maaşlar kiraya gidiyor...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de maaşlar kiraya gidiyor...
A
a

Eskişehirli vatandaşlara konutta kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan yasa hakkında düşüncelerini sorduk.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirli vatandaşlara konutta kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan yasa hakkında düşüncelerini sorduk. 
Konutta kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan yasa, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu yasa, 1 Temmuz 2023'e kadar geçerli olacak. Yasa ile kira bedeline ilişkin anlaşmalar, bir önceki kira yılına ait kira bedelinin yüzde 25'ini geçmeyecek. Söz konusu yasa ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz vatandaşlar, ev kiralarının çok yüksek olduğunu ve daha zam dönemi gelmeden tedirgin olmaya başladıklarını ifade etti.

Recep Yıldız
"Yüzde 25 çok az. Yüzde 18-20 filan olsa. Kiralar çok yüksek. Bize çok zor oluyor. Tedirgin oluyoruz zam zamanı gelince. Acaba ne yapacak diye düşünüyoruz. 1300 lira kiram şu an. Gelirin çoğu kiraya gidiyor."

Oğuz Akalın
"Benim için iyi. 2 bin lira ev kiram. Az değil kiram. Gelirin çoğu kiraya gidiyor. Ev sahibim beni çıkarmak istedi ama sözleşmem var oturuyorum. Eskişehir'de kiralar yüksek. Sözleşmemin bitmesine 6 ay var ama ben şimdiden tedirginim."

Sıdıka Dikmen
"Yüzde 25 iyi ama fazlası çok. Kiracıyım ben de. Gelirimiz kiraya gidiyor hep. 1300 lira kiramız. Zam zamanı gelince tedirginlik yaşıyorum. Umarım artık bir düzenleme yapılır. Kiralar çok zorluyor herkesi."

Yahya Sönmez
"Eskişehir'de en ücra evlere bile yüzde 100 zam istiyorlar. Kiralar yüksek.1 artı 1'de oturuyorum. 800 lira kira veriyorum. Emekliyim. 2500 lira maaşım. 600 lira kalıyor elime. 600 lirayla ayakta kalmaya çalışıyorum. Bu yaşam, yaşam değil."
 
Kaynak : Meltem Karakaş
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat