alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de kritik koronavirüs duyurusu!

Videoyu Aç Eskişehir'de kritik koronavirüs duyurusu!
A
a

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlara danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla kurulan Covid-19 çağrı merkezinin hizmete başladığını açıkladı

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlara danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla kurulan Covid-19 çağrı merkezinin hizmete başladığını açıkladı.
Müdür Bilge, yaptığı açıklamada, Covid-19 salgınıyla mücadele çalışmalarının hızla devam ettiğine değinerek; “Bu kapsamda Müdürlüğümüzce halkın bilgilendirme taleplerinin il düzeyinde karşılanması için, halkın sorularına yanıt verebilecek (0222) 2308025 numaralı COVID-19 çağrı hattı oluşturduk. Sağlık personellerinin görev yapacağı çağrı merkezi 7/24 esasına göre hizmet verecek. Merkezde görevli personel danışmanlık yapmanın yanı sıra tanı alan vatandaşlarımızın takibini yapacak. Hastalığın seyrine göre filyasyon ekiplerine durumu aktararak, gerek görülenler evlerinde ziyaret edilecek. Aynı zamanda belirti gösteren vatandaşların kayıtları oluşturularak hızlı bir şekilde filyasyon ekiplerine aktarılacak ve bulaşma riski en aza indirilecek” dedi.
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde Korona virüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için erken tespit, evde izolasyon ve evde tedavi süreçlerinin ön plana çıktığı ve alınacak tedbirlerin de bu önceliklere göre şekillendirileceği yeni bir döneme girildiğinin altını çizerek vatandaşlardan kurallara riayet ederek, tedbiri elden bırakmamalarını maske, mesafe ve hijjen konularında ki hassasiyetlerini devam ettirmelerini istedi.

 
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Hayirlisi 28 Ekim 2020 09:16

üç beş esnaf yada ev sahibi istiyor diye üniversiteleri açmaya kalktılar.eğer yanılıpta bir açsalardı sokaklarda ölümler görülmeye başlardı.

0 4 Cevap Yaz
Gel de gülme 27 Ekim 2020 23:58

Çağrı hattının oluşturulduğu doğru ama orada çalışanların bir çoğu sağlık personeli değil, sağlıkla alakası olmayan bir sürü personel çağrı hattında çalışıyor. Müdürün kendi müdürlüğünden haberi yok.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat