alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de kötü haber: Fiyatlar ikiye katlandı, daha da artacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de kötü haber: Fiyatlar ikiye katlandı, daha da artacak!
A
a

Eskişehir’de lokantacı esnaf, ortaya çıkan maliyet artışından dolayı yemek fiyatlarını arttırdı.   

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Öğrenci kenti olarak bilinen Eskişehir’in farklı mahallerinde ev yemeği satışı yapan birçok lokanta bulunuyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği yiyeceklerin başında gelen ev yemeklerindeki fiyat artışı ise dikkat çekiyor. Geçen yıla oranla maliyetlerin arttığını dile getiren lokantacılar, yemek fiyatlarına zam yapıyor. Sebze ve et yemeklerinde farklı fiyat artışlarının meydana geldiğini belirten lokanta işletmecisi İzzet Gür, önümüzdeki süreçte tekrar artış olabileceğine vurgu yaptı. 
 
"ZAM YAPMAK ARTIK KAÇINILMAZ"
Yemek fiyatlara yapılan zamlar hakkında konuşan lokantacı Gür, “Eskiden bir yemek daha ucuzdu. Mesela; dün 12 liraydı, bugün 15 lira, yarın da 20 lira olacak. Önümüzdeki günler ne gösterir bilemiyoruz. Genel olarak artan fiyatlar karşısında biz de zam yapmak zorundayız. Eleman, girdi-çıktı ve malzeme maliyetleri derken, her gün fiyatlar artıyor. Bu sebepten dolayı bizim de zam yapmamız kaçınılmaz oluyor” dedi. 
 
"YENİ YILDAN SONRA DAHA DA ARTACAK"

 Yapılan zamların ardından yemek fiyatlarındaki değişimlerden de bahseden Gür, “Sebze yemekleri 12 liraydı, şu anda 20-25 lira civarlarında satılıyor. Hatta bazıları 30 lirayı buluyor. Yani fiyatlar iki katına çıkmış durumda. Sürekli olarak malzemelere gelen zamlar sebebiyle yemek fiyatları artıyor. Bakliyat, şeker,  yağ, et ve gıda gibi ürünlere neredeyse her gün zam yapılıyor. Önümüzdeki günlerde fiyatlarda daha çok artış bekliyoruz. Mesela şu anda bir işkembe çorbası 18 lira, yılbaşından sonra en aşağı 25-30 lira civarlarında olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu. 
                       
1000
icon
Cengaver 9 Kasım 2022 21:58

Eskişehir öğrenci kenti ne demek Eskişehir'de Ankara İstanbul'dan daha fazla mı öğrenci var ?

0 0 Cevap Yaz
halk 9 Kasım 2022 09:01

sebze indiği zaman inmiyor

0 0 Cevap Yaz
Okur 9 Kasım 2022 01:31

Esnafında ağlamalarından bıktık yani. Kazanamıyor san kapat arkadaş bırak güçlü olan sermayesi olan yapsın işi. Oldu siz patronluk yapacak sınız diye millet size çalışsın. Acaba vergiler ne durumda herkes vergisini de hakkıyla ödüyor mu.

1 0 Cevap Yaz
Tüketici 9 Kasım 2022 01:30

İstediğiniz zammı yapın sinek avlar sınız.

0 0 Cevap Yaz
Esk26 8 Kasım 2022 13:10

Bahaneden başka birşey değil.. zam yapmak için mücadele ediyorsunuz sonra esnaf ağlıyor iş yok diye gerek giyim yerek lokanta dükkanlardaki esnaflar iş yok diye ağlanıyor, kimse ağlamasın

7 9 Cevap Yaz
Vatandaş 8 Kasım 2022 10:34

Hep bahane hep bahane zam yapmak için elinden gelen her fırsatı koluyorlar

8 8 Cevap Yaz
ess

vatanımız cennet halbuki. ülke güllük gülistanlık. hep bu fedon hayinleri yüzünden

9 4
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat