alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de koronavirüs onları da vurdu!

Videoyu Aç Eskişehir'de koronavirüs onları da vurdu!
A
a

Eskişehir'de koronavirüs mobilyacıları da vurdu. Yaz aylarına sayılı günler kalan düğün sezonunun açılması, mobilya satışlarının artması beklenirken, mobilyacılarda yaprak kıpırdamıyor. Mobilyalar bu yıl geçen seneye oranla zamlı değil indirimli satılıyor.

Eskişehir ekonomi haberleri

Mobilyacılık yapan Süleyman Uslu, koronavirüs nedeniyle sıkıntılı bir süreçte olduklarını, mobilyaya talep olmadığını söyledi. Uslu, “Şu anda herhangi bir kıpırdama yok, devletin verdiği ve diğer ödenekler olmadan bile kısıtlamalar var. Düğün sonrasından itibaren biz satışlara başlayacağız, herkes düğün salonlarından gün almış durumda ama maalesef tarih belli değil o yüzden şu anda satışımız yok” dedi.Geçen sene satışların ortalamanın üzerinde olduğunu ancak bu sene hiç satış yapamadıklarını belirten Uslu, “Geçen senenin fiyatlarına devam ediyoruz biraz daha indirim yaptık. Korona sebebiyle ama yine de yok. Bir de şu var, mal talebinde bulunuyoruz evde hiç yoktan iş yapıyoruz aynen bekliyoruz. Çeyiz paketi şu anda yok, talep yok ki yapsak. Korona geldi her şey bitti, yaptığımız kampanyalar da bitti” ifadelerini kullandı. Yapılan kampanyaların dahi koronavirüs nedeniyle etkili olmadığını vurgulayan Uslu, “Oturma grupları nakit düştüğünüz zaman yaklaşık 3 bin 750 TL, kredi kartıyla 3 bin 900-4 bin TL arasında geçerli, salon takımı biraz daha lüks oluyor onlar da 6 bin 500 civarında. Yatak odası takımları 7 bin- 9 bin TL arası” diye konuştu.
Kaynak : Hilal Köver / Anadolu Gazetesi
1000
icon
İyide kardeşim 9 Mayıs 2020 14:01

Sadece mobilyacılar değil, a dan z ye herkes etkilendi koronadan. Ortalıkta böyle bir belirsizlik varken, vatandaş acaba yarın ne olacak diye kara kara düşünürken, hiç kimse bırak mobilya almayı kenardaki 3 kuruş parasıynı aniden elinden çıkaracak çılgınlıklar yapmaz. Ayrıca bu ekonomik bunalımda dolar 7 tlyi aşmış, piyasaya hergün yeni işsizler ekleniyor. Hal böyleyken peynir ekmek gibi mobilya satışı yapmayı düşünmek, zaten maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisine ters düşer

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat