alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de koronavirüs onlara talebi patlattı, fiyatlar uçtu!

Videoyu Aç Eskişehir'de koronavirüs onlara talebi patlattı, fiyatlar uçtu!
A
a

Eskişehir Emlak Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, korona virüs (Covid-19) nedeniyle arsa, tarla ve bahçelere talebin arttığını ve bu gayrimenkullerin fiyatının yüzde 20 oranında arttığını söyledi

Eskişehir haberi: Eskişehir Emlak Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, korona virüs (Covid-19) nedeniyle arsa, tarla ve bahçelere talebin arttığını ve bu gayrimenkullerin fiyatının yüzde 20 oranında arttığını söyledi.
Korona virüs salgını nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi gayrimenkul alanında da ekonomik dalgalanmalar yaşanıyor. Bu kapsamda taşınmaz niteliğe sahip olan gayrimenkullerden arsa, tarla ve bahçelerin fiyatlarında talep doğrultusunda artış meydana geldi. Bu gayrimenkullerin fiyatının korona sürecinde artmasına rağmen, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

"Fiyatlar yüzde 20 arttı"
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir Emlak Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, bahçe, arsa ve tarların fiyatlarının arttığını söyledi. Çelik, "Korona virüs salgını maalesef ülkemizi de etkiledi. Gayrimenkule yatırım yapacak insanların istekleri bu doğrultuda değişti. Eskiden daire isteyen vatandaşların son zamanda dairelerde oturmak istemedikleri konusunda bir durum oluştu. Meslektaşlarıma ve bize müşterilerimizden gelen telefonlardan anlıyoruz ki, artık insanlar hava alacakları bağ, bahçe gibi yerleri tercih ediyorlar. Bağ ve bahçelere olan istek arttı. Arz ve talep arasındaki denge bozulduğundan dolayı arsalarda, arazilerde ve tarlalarda yüzde 20 civarında fiyatlar arttı. Bahçe gibi yatırım yapılacak arsaların fiyatları değişti" diye konuştu.

"İşlerimizin de yüzde 20 oranında düştüğünü söyleyebilirim"
Salgın sebebiyle işlerinde düşüş olduğunu aktaran Başkan Çelik, vatandaşlara gayrimenkule yatırım yapmayı tavsiye etti. Çelik, "Meslektaşlarımız hizmet edemiyorlar, gayrimenkullerini gösteremiyorlar, randevular iptal oluyor. Biliyorsunuz sık sık sokağa çıkma yasağımız var. Bundan bizim sektörümüz de etkileniyor. Bundan dolayı işlerimizin de yüzde 20 oranında düştüğünü söyleyebilirim. Dolar ve altın gibi anında yükselmez ama uzun vadede bakıldığında gayrimenkule yatırım yapanlar her zaman kazanmıştır. Biz vatandaşların gayrimenkule yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz. Hiçbir zaman gayrimenkule yapılan yatırımlar kaybettirmez, kazandırır" ifadelerini kullandı.

 
1000
icon
Vatandaş 19 Mayıs 2020 15:32

İyi hoş da bahçe arsa diye satılan yerlerde yarın su elektrik yok diye devletin belediyenin başına çöreklenirler çöp sorunları ve mahvolan tarım arazileri her önüne gelen kırda bayırda arazi cevirirse yarın çocuklarımıza ne birakicaz eskiden şehirlerde gecekondu problemi var derlerdi şimdi kırsalda bu problem var ama kimse ses çıkarmıyor çünkü kırsala gecekonduyu genelde Zengin hali vakti yerinde insanlar yapıyor keşke böyle olmasa alan razı satan razı ama geleceğimiz karanlık kesin...

0 0 Cevap Yaz
Ali İhsan Ergün 19 Mayıs 2020 14:20

Balon haber emlakçılar ne kadar çok seviyor piyasayı istedikleri gibi görmeyi tam tersine Koronadan dolayı yakında bütün fiyatlar hemen %50 düşecek çünki dünya malı dünyanın kefenin cebi yok bunu herkes biliyor maalesef demedi demeyin Mal mülk derdine düşmeyin yiyin için keyfinize bakın zaten gidende geri gelmiyor öbür tarafta emlakçılık yok yok yok

0 0 Cevap Yaz
Hayırlı olsun 15 Mayıs 2020 01:17

Özellikle hazine arazisine komşu olan bir arazi alın. Genişledin arazinizi genişletebildiğiniz kadar. .. Nasıl olsa bir af gelecekdir. Devlet gel barışalım dediğinde 500 lira verip bir de bilir kişi ayarladınız mı barış çubuğunu tüttürürsünüz. Üzerine bir kulube yapmayı ihmal etmeyin.Yarın imar izni ertesi gün çok katlı affı da gelir.Devletin malı deniz ..

0 0 Cevap Yaz
Celal 15 Mayıs 2020 01:05

Emlakçılar bir masa 2 sandaye 10 metrekarelik bir dükkan ile piyasayı şişirmekten başka bir faydaları yok.Dört direk 500 tuğla,daracık 5 köşeli evlere 500-600 sallıyorlar.Ya tutarsa.Alandan satandan gelsin binde 3 pay.Taş attılar da elleri mi yoruldu.Birinci kattaki daireye asansörlü diye fiat ekleyenlerde de Emlakçılar.

0 0 Cevap Yaz
onuncu köy 13 Mayıs 2020 17:05

Hiçbir ciddiyeti yok. Gerçekle hiçbir ilgisi yok. Şişirme, reklama dönük çabalamanın son gayretleri. Halkı yanıltma gayretlerinden başka bir şey değil. İnsanların evlerine kapandığı, Yasakların kol gezdiği, kimsenin kıpırdayamadığı, ekonominin dibe vurduğu, tüm iş yerleri neredeyse kapalı olduğu, dövizin olanca hızıyla arttığı, ekmek iş aş ne olacak diye kara kara düşünüldüğü bu dönem de... Güldürmeyin beni allah aşkına. Birilerinin reklamını değil, halkın gözü kulağı sesi olun.

1 7 Cevap Yaz
Ne koronası ? 13 Mayıs 2020 14:26

Talep zaten vardı. Bizim vatandaşlarımız ,suriyeliler, afganlar, özbekler ve iranlılar yüzünden ne satılık nede kiralık ev bulamıyor.. Gelipte emlak piyasasının içine ettiler resmen, bizim burda alanönüde ev sahipleri çatısı akan, sıvası dökük, tahta kirişleri çürük ve yorgun olan nerdeyse 50 yıllık müstakil evlerine yabancilar daha fazla para veriyor diye 600-700 tl gibi fahiş fiyatlara kiralatıyor. Düne kadar 250-300 tl idi bu evlerin kiraları. Vatandaş napsın bari tarlam bahçem olsunda belki ilerde bi göz oda yaparım kendime diye düşünüyor...

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat