alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de konutta kazanan onlar oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de konutta kazanan onlar oldu
A
a

Eskişehirli Emlakçı Erdal Özyılmaz Artan konut fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Özyılmaz, yüksek fiyatların yalnızca gurbetçilere yarar sağladığını ve ancak gurbetçilerin rahatlıkla ev satın alabildiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Fahiş konut fiyatları vatandaşları ev hayalinden her geçen gün daha da uzaklaştırıyor. Öyle ki Emlakçılar ev almanın artık hayalde bile olmadığını söylüyor. Eskişehirli Emlakçı Erdal Özyılmaz konut piyasasında artan fiyatlara değindi. Fiyatların yalnızca gurbetçilere yaradığını kaydetti. Özyılmaz “Çoğu firma artan fiyatların üstesinden gelemeyerek iflas etti ya da battı.  Bir yıl öncesi bile piyasa çok iyiyken şu anda insanların alım gücü çok zayıfladı. Üretim sağlayan firmalar, üretimlerini kısıtladı ya da ürettiklerini satamaz duruma geldiler. Ürettiklerini anca gurbetçiler alabiliyor. Geçen yıl 500 bine sattığımız daireleri şimdi 850-900 bine satıyoruz. Vatandaşların ne kadar birikimi var ki bankadan kredi çekip ev alabilsin. Kredi çekmeye çalışsalar bile bankalar eskisi kadar kolay kredi vermiyor. Tahminimce bizim vatandaşlarımız 2 ya da 3 yıla kadar hiçbir şey alamaz. Müteahhitler olsun biz emlakçılar olsun gerçekten zorluk çekiyoruz. Burada tek kazançlı gurbetçiler. Eskiden ev almak hayaldi. Ama şimdi hayalden de çıktı. Bu saatten sonra fiyatlar asla düşmez artarak devam eder. Ancak dolar kuru sabit kalırsa ya da piyasadaki zamlar çok yüksek olmayıp vatandaşın maaşına zam yapılabilirse iyileşme söz konusu olabilir” diye konuştu.
1000
icon
Esk26 20 Temmuz 2022 00:50

Herkez fırsatçılık yapmaya devam ederse böyle pandemiyi doları savaşı vs vs bahane ederek halimiz dahada harap olacak

0 2 Cevap Yaz
Es-es sevdalısı 19 Temmuz 2022 22:17

Algı operasyonu yapıyorsunuz, işe yaramaz!!! Gezen, harcayan, alışveriş yapan, yiyen,arabadan inmeyen v.s.hep yabancı yemezler!!!!Siz ancak kendinizi kandırırsınız!!!!

0 2 Cevap Yaz
Çiftelerli 19 Temmuz 2022 14:26

Somali Yemenli mülk alabiliyosa Türkiye min vatandaşı alamıyosa bu ............

4 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat