alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de kırtasiyelerden kötü haber: Zamlandı...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de kırtasiyelerden kötü haber: Zamlandı...
A
a

Eskişehir'de Okulların açılmasına sayılı günler kala kırtasiyelerde hareketlilik başladı. Kırtasiyeci Erman Ünlüce, bu yıl ürün fiyatlarına yüzde 25 ila yüzde 40 oranında zam geldiğini belirterek, “Bugün bir öğrencinin bütün ihtiyaçlarını alması bin 500 liraya mal oluyor” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir ve Türkiye genelinde 2022-2023 eğitim öğretim yılı 12 Eylül’de başlıyor. Hal böyle olunca kırtasiyelerde de hareketlilik yaşanıyor. Kırtasiyeci Erman Ünlüce, bu seneden umutlu olduklarını söyledi. Ünlüce, “Okullar açılacak. Bu sene tüm kırtasiyeciler olarak biz de iyi bir sezon bekliyoruz. Genel olarak baktığımızda tüm ürünlere zam geldi. Hem gıda sektöründe olsun, hem giyimde, hem kırtasiyede muhakkak zam oldu. Geçen sene bir devlet okulunun listesinde 800 lirayken, şu an ister istemez bin ile bin 500 lira arasında bir fark oldu. Bu alıcıya da satıcıya da yansıdı. Eylül ayında işlerimizi daha güzel bekliyoruz” dedi.

YAN SANAYİ ÜRÜNLERE DİKKAT!
Ürünlere gelen zamlarla ilgili konuşan Ünlüce, “Yüzde 100 zam var diyemem kesinlikle. Bizim kırtasiye sektöründe okul açılırken hiçbir zaman bir zam uygulama politikası olmuyor. Şu anda zam oranı yüzde 25 ile yüzde 40 arasında ürüne göre değişiyor. Bugün bütün ihtiyaçları almak bin 500 liraya mal oluyor. Bunun içeriğinde silgisinden tutun, yani bir öğrencinin bir yıl boyunca kullanacağı ürünler mevcut. Defter, kalem, silgi, çanta, beslenme çantası, suluk, aklınıza ne gelirse var” ifadelerini kullandı. Ebeveynleri yan sanayi ürünlere karşı uyaran Ünlüce, “Bizim sürekli denetimlerimiz oluyor. Yan sanayi ürünleri kullanmıyoruz. Sağlık bunun en ön planı. Bütün velilere bilindik markalardan tercih etmelerini tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

 
Kaynak : Hilal Köver - Anadolu Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat