alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de kiralar uçtu! Fiyatlar daha da artacak...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de kiralar uçtu! Fiyatlar daha da artacak...
A
a

Eskişehir'de gayrimenkul fiyatları ile ev kiralarında son yıllarda büyük bir artış yaşandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sektörde yaşanan durgunluk emlak piyasasını da olumsuz etkiledi. Kenar semtler başta olmak üzere kent merkezindeki iş yeri ve daire kira ve satış fiyatları inanılmaz bir boyuta ulaştı.
İstikbal'in haberine göre, konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik, artan kiralar ve ev fiyatlarının tırmanışta olduğuna dikkat çekti.

“İMARLI ARSA ÜRETİMİ YAPILMALI”
Eskişehir’de bir an önce imarlı arsa üretiminin yapılması gerektiğini söyleyen Çelik, aksi durumda önümüzdeki sene konut fiyatlarında daha büyük artışların olacağını ifade etti.
Mevcut hayat şartlarında dar gelirlilerin ev almasının hayal olduğuna dikkat çeken Çelik “Bunun da sebepleri var. 2 yıl önce pandeminin olması, inşaatta üretimin olmaması, esnek çalışması, yeterince üretim olmamasını sebepleri olarak sıralayabiliriz. Arsa üretiminin olmaması da sebeplerden bir tanesi. Şehrimizde 20 yıldan beri doğru düzgün imarlı arsa üretilmiyor. Bundan dolayı arz talep dengesi bozuldu. Şu an da talep çok. Biliyorsunuz yaz sezonu. Yeni evlenecek insanlar var. Şehrimizde 2 bin liradan aşağı kiralık oturulacak ev yok. Bu 2 bin liralık ev de eski ev. Yani 30 yıllık, 40 yıllık evler. Fiyatlar dövize endekslendi. Bazı müteahhitlerin inşaat yapmakta tereddüt ettiğini görüyoruz. Acaba satabilir miyim, inşaat maliyetleri çok arttı, nasıl olacak diye endişe duyuyorlar. İnşaat ruhsatlarının belediyelerden daha hızlı alınması gerekiyor. Yoksa bu yük daha da artarak önümüze daha büyük sorun olarak gelecek "diye konuştu.
1000
icon
Fikriye Çanakçı 24 Temmuz 2022 13:08

Eskişehir'in ayıbı , fırsatçılığı açık ara önde takip ediyor...

2 1 Cevap Yaz
Yazık 23 Temmuz 2022 20:19

Olan gariban vatandaşa olacak yine.

1 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat