alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir'de işraret diliyle Mehmetçik klibi

Videoyu Aç Eskişehir'de işraret diliyle Mehmetçik klibi
A
a

Eskişehir'de bir grup lise öğrencisi, şehitlik ve kahramanlığı işaret diliyle anlatmaları amacıyla verilen performans ödevini geliştirerek, Suriye'nin Afrin bölgesinde düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerler için video klibe dönüştürdü.

Eskişehir'de işraret diliyle Mehmetçik klibi

Vadişehir Mahallesi'nde 2004 yılında Şırnak'ın Cudi Dağı kırsalında çıkan çatışmada şehit olan bordo bereli Astsubay İsmail Tetik'in isminin verildiği lisede geçen yıl engellilerle ilgili bir ödevle başlayan çalışma, bu yıl Afrin'de düzenlenen harekata katılan Mehmetçiklere moral için proje haline getirildi.

Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Merve Başağ'ın koordinatörlüğünü üstlendiği proje kapsamında hazırlanan video klipte görev alan 10. sınıf öğrencileri Hilal Yalçınkaya, Ezgi Coşkun, Arife Atıcı ve Esma Sarlugil, işaret diliyle şehitlik ve vatan sevgisini anlatırken, diğer öğrenciler ise vücutlarıyla Afrin yazarak kahraman Mehmetçik'e destek verdi.

Eskişehir'de işraret diliyle Mehmetçik klibi

Okul Müdürü Gökhan Gökçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okullarının, 2004 yılında Şırnak'ın Cudi Dağı kırsalında çıkan çatışmada şehit olan Astsubay İsmail Tetik'in ismini taşıdığını belirterek, burada öğrenim gören öğrencilerin bu durumun farkında olarak davrandığını kaydetti.

Öğretmen Başağ'ın verdiği proje ödevini, öğrendikleri işaret diliyle Afrin'de kahramanca görev yapan güvenlik için klip haline getiren öğrencilerin bu davranışının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Gökçe, bu çalışmada görev alan herkesi tebrik etti.

Eskişehir'de işraret diliyle Mehmetçik klibi

"Her dilde şehit aynı hissiyatı uyandırır"

Öğretmen Merve Başağ ise geçen yıl engellilerle ilgili bir çalışma yapmaları için öğrencilere ödev verdiğini belirterek, "Geçtiğimiz yıl engelliler ile ilgili ödevle başlayan çalışmalarımız bu yıl TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ile şehitliği anlatan bir projeye dönüştü. Amacımız, halen orada bu kutsal görevi yapan askerlerimize manen destek olduğumuzu göstermektir. Şehitliğin yüceliğini anlatmak için kelimelerin söze dökülmesi şart değildir. Her dilde şehit aynı hissiyatı uyandırır. Bu projede de işaret diliyle şehitlik ve vatan sevgisi anlatılmak istendi." diye konuştu.

Eskişehir'de işraret diliyle Mehmetçik klibi

Öğrencilerden Hilal Yalçınkaya da her gün medya organlarından Türk ordusunun Zeytin Dalı Harekatı'nda gösterdiği başarısını takip ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin dört bir yanından insanlar orada görev yapan askerimize ve polisimize ihtiyaç malzemeleri gönderiyor, mektuplar yazıyor. Bizim de aklımıza işitme engelli kardeşlerimiz geldi. Onların da askerlerimize bir mesajı olabilir diye düşündük. Böyle bir klibi hazırladık. Bu ödevi yaparken çok duygulandık. Çok zor bir şey. Harekatta görev alan güvenlik güçlerimizle gurur duyuyoruz. Onlar bizim kahramanımız." ifadelerini kullandı.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat