alexa

Eskişehir'de iş arayanları ilgilendiren haber!

Videoyu Aç Eskişehir'de iş arayanları ilgilendiren haber!
A
a

Eskişehir'de iş arayanların ilgisini çekecek bilgileri İŞKUR yayınladı. Eskişehir'de 2019 yılının ilk çeyreğinde kaç kişi işe girdi? Eskişehir'de iş arayanların merak ettiği soru; Eskişehir iş ilanları ve Eskişehir'de açık iş ilanları neler? İşte bu bilgiler haberimizde.

Eskişehir iş ilanlarında göz gezdiren, iş arayan insanların ilgisini çekecek veriler İŞKUR tarafından yayınlandı. İlk çeyrekte İŞKUR tarafından işe yerleştirilen kişi sayısı ve açık iş sayısı verileri yayınlandı.

Eskişehir'de İŞKUR kaç kişiye iş buldu?

Eskişehir'de 2019 yılının Ocak - Mart döneminde toplam 4212 kişi işe yerleştirildi. Bu 4212 kişinin sadece 20'si kamuda iş bulurken 4192 kişi özel sektörde işe girdi. Bu kişilerin 1425'i kadın  işçi, 1024'ü genç (15-24 yaş), 89'u engelli, 725'i ise yüksek öğrenim mezunu.

Eskişehir İŞKUR açık iş ilanları

Eskişehir iş ilanları arasında en merak edilen soru ise Eskişehir'de İŞKUR'un kaç ilanı var? Eskişehir İŞKUR iş ilanlarına göre 2019 yılının ilk çeyreğinde Eskişehir'de özel sektörde 5731, kamuda 57 olmak üzere toplam 5788 açık iş ilanı var. 

Bu rakam geçtiğimiz senenin aynı döneminde 17'si kamu, 5032'si özel sektör olmak üzere toplam 5049 iş ilanıydı. Bu verilere göre Eskişehir'de bu senenin ilk çeyreğinde geçen seneye göre daha çok açık iş ilanı var.

Eskişehir iş ilanları

Kaynak : www.anadolugazetesi.com
1000
icon
Şafak 24 Nisan 2019 16:11

Bedavayı çok seven bir milletiz,pek muhterem hükümetimiz patronlara personel için üç aylık teşvik ödemesi yapmasaydı,acaba bu işverenler bu kadar işçiyi işe alacakmıydı? Alemin keyfi yerinde,çok garip bir ülke olduk.Sen önce vergi topla,istisnasız her işçinin maaşından işsizlik fonuna kesinti yap,ondan sonra bu parayı işsiz kalana vereceğine para babalarına patronlara teşvik olarak altın tepside sun.Peki işverenler ne yapıyor? 3 ay maaş verme derdi yok!,prim yatırma derdi yok!,sağlık sigortası ödeme derdi yok! İşsizlik çok,iş az olduğu için 3 ayda bir kadro yeniliyor,aldığı paralar cebine kâr kalıyor.Pek muhterem hükümetimizde,işsizlik oranları düşüyor diyerek sağda solda caka satıyor.Tabi tabi işsizlik düşüyor( Yersen).

1 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat