alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de inanılması güç değişim! Bir haftada...

Videoyu Aç Eskişehir'de inanılması güç değişim! Bir haftada...
A
a

Eskieşhir geçtiğimiz hafta son 94 yılın en sıcak günlerini yaşadı ve hava sıcaklığı yaklaşık 20 dereceye kadar yükseldi. Şimdi ise kentte kış sert yüzünü gösterdi, birkaç gün içinde sıcaklık değeri eksi 21 dereceye kadar düştü

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberi: Geçtiğimiz hafta son 94 yılın en sıcak günlerini yaşayan ve hava sıcaklığı yaklaşık 20 dereceye kadar yükselen Eskişehir’de kış sert yüzünü gösterdi, birkaç gün içinde sıcaklık değeri eksi 21 dereceye kadar düştü.
Eskişehir’de 12 Ocak Salı günü termometreler 19.8 dereceyi görerek son 94 yılda Ocak ayının en sıcak günü yaşanmıştı. Adeta bahar aylarının etkisinde kalan şehirde hava sıcaklıklarının yüksek, yağışların olmaması çiftçileri zor duruma sokarken barajlardaki su doluluk oranını da olumsuz etkilemişti. Beklenen kar yağışlarının gelmesiyle hava sıcaklıkları olması gerektiği düzeye dönerken geç gelen kar yağışı vatandaşın yüzünü güldürdü. Mevsim normallerine dönen kent, ülkenin birçok kenti gibi yağışların ardından başlayan dondurucu soğukların etkisinde kaldı. Dün gece saat 03.00 itibariyle Tepebaşı bölgesinde termometrelere şehir merkezindeki hava sıcaklığı eksi 21 olarak yansıdı. Bir hafta içerisinde en yüksek 19.8 ve en düşük eksi 21 ile hava durumu arasındaki 41 derecelik fark ise alışılmamış düzeyde hızlı bir geçişi yansıttı.

 
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Geçici 20 Ocak 2021 02:19

Sibiryadan gelen soğuk hava dalgası bu, güneye doğru ilerliyor. Gelip geçecek bu da.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat