alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de ilginç görüntü

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de ilginç görüntü
A
a

Eskişehir'de açılmamış damacana suyun içinde bulunan hortumu gören vatandaşlar şaşırırken, konuyla ilgili konuşan Avukat Pınar Turhanoğlu Gücüyener, sağlığı tehdit ettiği gerekçesiyle olayı yargıya taşıyacaklarını söyledi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) tarafından dolumu yapılan 'Kalabak' damacana suyundan alan bir vatandaş, içerisindeki hortumu gördü. Sağlık açısından tehlike arz eden damacana ile ilgili yetkililere ulaşmaya çalışan vatandaş, sesini duyuramadı. Açılmamış bir damacanada hortumu gören diğer vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemedi. Halkın sağlığını tehdit eden durumla ilgili bir yetkili bulamayan vatandaş, avukatı aracılığıyla konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.
Yaşanan olay hakkında konuşan Avukat Pınar Turhanoğlu Gücüyener, damacanaya sahip çıkan yetkili olmadığını söyledi. Ürünün sağlıksız olduğunun görüldüğünü ifade eden Gücüyener, "Bu durum ilk kez yaşanmıyor. Kısa zaman önce yeniden damacananın içinden böyle bir yabancı ürün çıkmıştı. Ondan önce bizim tarihi geçmiş damacanalar kullandığımız yani kullanım tarihinin 5 yıl olması gereken sürenin 10 yıllara varan zamanlarda kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Bunlar üst üste olduğu zaman anlıyoruz ki halk sağlığı ile oynamak artık alışkanlık haline gelmiş. Bunun bir yaptırımı olmuyor, bunun bir sonucu olmuyor diye düşünülüp bu devam ediyor. Fakat biz bununla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Tüketicide bu konuda hem fikir artık bunların son bulması gerektiğine inanıyoruz. Bunun içinde çok büyük bir boru var bu olmayabilirdi hani biz suyun içine neyin nasıl girdiğini ve kalite kontrol yapılıp yapılmadığını bilemiyoruz" dedi.

"Vatandaşlar yetkililere ulaşamamış"
Vatandaşın öncelikle yetkililere ulaşmaya çalıştığını anlatan Gücüyener, konuyla ilgili şunları söyledi:
"Vatandaşlar artık son çare olarak bize geliyor. Bundan önce muhakkak yetkililere Eski ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesine ulaşmaya çalışmışlar, bununla ilgili şikayet yapmışlar ve buna rağmen ilgilenen kimse olmamış. Vatandaşa ne bir açıklama yapılmış nede bir sorumluluk alınmış. Artık tüketici vatandaş hem kendini hem de şehirde yaşayanları koruyabilmek adına son çare olarak bize gelmiş. Üzücü olan şu bunların özellikle pandemi döneminde yaşanması. Bu dönemde hem biz hem kurumlar sağlığımıza temizliğe hijyene daha da dikkat ediyoruz. Bu dönem üst üste bunlar yaşandı. İçindeki plastik madde hem kirli hem plastik onun içine nasıl girmiş belli değil. Muhakkak ki sağlığa zararlı kirli ve plastik bir madde suyun içinde bulunması oldukça zararlı, bu damacanaların ne şekilde temizlendiği ve temizlendikten sonra kalite kontrolünün yapılıp yapılmadığı belli değil. Bunu doldurmuşlar ağzını kapatmışlar. Bu kirlilikte içindeki madde ile vatandaşın evine kadar teslim etmişler. Bu gerçekten duyarsızlıktır."

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Nevin 7 Eylül 2021 23:50

Haha😅😅

0 0 Cevap Yaz
cemal yıldız 4 Eylül 2021 16:01

Daha öncede bu komplo; "Kalabak Suyunu" ele geçirmek isteyenlerin bu oyununu Eskişehir Halkı yutmaz. Onlarca filitreden geçerek otomatik ve el değmeden hazırlanan Dünya'nın ve de Türkiye'nin en saf en kaliteli doğal içme suyunu bu numaralarla ele geçiremezsiniz. Tatlı kâr peşinde koşanlara bu kaynak suyunu halkımız geçit vermez... Çabanız beyhude...!

2 4 Cevap Yaz
Refik 2 Eylül 2021 13:16

Bu kadarı da olmaz.İhmal veya kasıt..mutlaka cezası olmalı.Bekliyoruz.

5 5 Cevap Yaz
ahmet çarıkçı 2 Eylül 2021 10:58

belediye su satmasın halkın sağlığını tehtit ediyor diğer marka sulardan alalım onlar 15 tl belediye 5 tl ye su satmasın.

7 2 Cevap Yaz
Nurullah

diğer markalar 19 litre 10 tl ve ev teslim. kalabak 12 litre 7,5 tl eve teslim. sakada 5 tl

2 1
Bu ne? 2 Eylül 2021 09:44

Damacananın güvenlik bandı sonradan yapıştırılmış. Var bi çapanoğlu

3 9 Cevap Yaz
es esli 1 Eylül 2021 20:16

Avukat hanım siyaset olarak yapıyorsanız yazıklar olsun

1 11 Cevap Yaz
Adnan

bırakın bunu es esli sağlığın siyasetimi olur görüntü ortada

7 1
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat