alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de ikinci el araç fiyatlarında kötü haber...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de ikinci el araç fiyatlarında kötü haber...
A
a

Eskişehir'de ikinci el otomobillerin fiyatında geçen yıla oranla yüzde 60’a yakın artış olduğunu söyleyen Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kalender Yaşasın, “Ev fiyatları, marketteki fiyatlar, dolar her şey düşerse araba fiyatları da düşer. Ama sanmıyorum fiyatların düşeceğini” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İkinci el otomobil almak isteyen vatandaşlar, fiyatların yüksek olmasından dert yanıyor. Birçok kişi fiyatların düşeceği günü beklerken, ikinci el otomobil satan oto galericiler ise önümüzdeki günlerde bir düşüşün olmayacağını ifade etti. Hala sıfır otomobil tedarikinde sıkıntı olduğunu ve bu nedenle ikinci el fiyatlarında artış yaşandığına dikkat çeken Eskişehir Oto Galericileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Haluk Olcay, “Kurların artması durumunda onun da artacağını düşünüyoruz. Fiyatlar düşmez. Öyle bir beklentimiz yok. Piyasada bir ÖTV indirimi beklentisi var ancak ÖTV indirimi olmayacağının düşüncesindeyim ben. Zaten yeteri kadar sıfır otomobil gelmiyor. Hükümetimiz de böyle bir arz fazlası olmadığı için ÖTV’de bir indirim yapacağını düşünmüyorum. İkinci elde fiyatların yükselmesi olarak yansıyacaktır” diye konuştu.

İÇİNE SİNEN ARABAYI HEMEN ALSINLAR
İkinci el otomobil almak isteyenlere önerilerde de bulunan Olcay, “Çok hızlı değişimler olduğu için bir zaman belirleyemiyoruz. İçlerine sinen arabayı buldukları anda almalarını tavsiye ediyoruz. Şu anda alım gücü 100 bin bandına sıkışmış durumda insanların. Eskişehir’de fiyatlar biraz yüksek. Bunun sebebi de parktaki araba sayısı. 4, 5 milyon otomobil varken İstanbul’da. Eskişehir’deki sayının az olmasından kaynaklı fiyatları etkiliyor” şeklinde konuştu.

ÖTV’DE DÜŞME OLMAZ
Fiyatlarda bir düşüş beklemediklerini ifade eden Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kalender Yaşasın, “Talep çok ama otomobil bulamıyoruz. İkinci elde otomobil sıkıntısı yaşıyoruz. Bulma sıkıntısı var satma sorunu yok da. Müthiş bir şekilde bir yükselme oldu. Geçen yılla bu yıl arasında yüzde 50, 60 zamlandı araçlar. Hala da gidiyor. Hatta gidecek mi gelecek mi vatandaş ikilemde. Gelen herkes fiyatlar düşecek mi diye soruyor ama bizde bilmiyoruz. ÖTV düşüşü olacak deniyor, sıfır araç bayilerinde araç yok. ÖTV düşse bile ne olacak. Yıllardır ÖTV düşecek deniyor ama düşmüyor. Yükselme olmasa da düşme de olmaz. Şu an talep çok ama karşılayamıyoruz. Şu anda alınabilecek en iyi zaman. Ev fiyatları, marketteki fiyatlar, dolar her şey düşerse araba fiyatları da düşer. Ama sanmıyorum. Keşke düşse” dedi.

 
Kaynak : MELTEM KARAKAŞ KAYA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat