alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de içleri rahatlatan açıklama: O sorun çözüldü...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de içleri rahatlatan açıklama: O sorun çözüldü...
A
a

Eskişehir'de Alpu ilçesi Fevzi Paşa Mahallesi’nden sonra, Yunusemre Mahallesi sakinleri de suya kavuştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Beş günde 4,5 kilometrelik mahalle içi hatları değiştirip abone bağlantılarını yaparak iki mahalleyi besleyen 800 metrelik ana hattı sokak başı vana sistemi kurarak yenileyen ESKİ ekipleri, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığınca alınan numunlerin uygun çıkmasını takiben Yunusemre Mahallesine de su vermeye başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, “5 Mayıs tarihinde mahalle hattına tarım ilacı karışması sonrası Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in talimatı ile yaşanan mağduriyetin en kısa sürede giderilmesi ve vatandaşımızın sağlığını tehlikeye atmadan sorunun çözüme kavuşturulması için yoğun çaba harcayarak mahallenin su hatlarını yeniledik. 9 Mayıs 2021 Pazar günü itibariyle Fevzipaşa Mahallesi’ne su vermeye başladık. 13 Mayıs 2021 Perşembe bayramın birinci günü itibariyle de Yunusemre Mahallesi’ne su verilmeye başlandı. Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için gece gündüz çalışan tüm ESKİ ekiplerimize , Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na ve Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimlerinden gelerek kalabak su dağıtımını gerçekleştiren tüm personele teşekkür ediyoruz. Bu süreç boyunca kurumlar arası iletişimi doğru bir şekilde yöneten başta Alpu Kaymakamlığı olmak üzere, Alpu Belediyesi’ne, İl Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Yunusemre Mahallesine su verilmesinini takiben 14 Mayıs Cuma günü halk sağlığı ile ilgili hiçbir tereddüte mahal vermemek üzere , İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri eşliğinde her evden numuneler alınarak, incelenmek üzere labaratuvara gönderildi.
Ariman web reklam 2
1000
icon
ali 17 Mayıs 2021 10:14

yıl 2021 su daha yeni mi geliyor

0 0 Cevap Yaz
Şarttır 16 Mayıs 2021 14:27

Keşke, ESKİ ekipleri birazda merkezdeki alt yapı sorunlarına çözüm bulsa. Bakın öğlen saati bugün yağan sağanak yağışta cumhuriyet bulvarı, akoğlan camii bölgesinde rögarlar ve drenajlar tıkanmışlar ve rögarlardan yağmur suları ile birlikte foseptik fışkırıyordu. Ortaya çıkan koku çok iğrençti. En kötüsü de tıkanan drenajlar daha yeni yapılmıştı. Nasıl oldu da kısa sürede kullanılamaz hale geldiler ? Şehrimizde genel olarak bir alt yapı yenilemek şart. Biz bu şehrin yağmurdan sonra göle dönmesini haketmiyoruz

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat