alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de herkesi böyle tehlikeye attı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de herkesi böyle tehlikeye attı!
A
a

Eskişehir'de bir vatandaş dün saat 13.OO sıralarında gördükleri karşısında şok olduğunu ifade etti. Eskişehirli vatandaş 55-65 yaş aralığında bir kişinin koronavirüs testi pozitif olmasına rağmen markete gidip alışveriş yaptığına şahit olduğunu ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Koronavirüs testi pozitif olan vatandaşın maske dahi takmadığını ifade eden vatandaş,
“Ben Kurtuluş Mahallesi’nde oturuyorum. Saat, 12:45 gibi markete çıktım. Çıkarken benimle birlikte bir yaşlı amca da telefonla konuşa konuşa çıktı. Aynı yöne doğru gidiyorduk. Elinde market poşeti telefonla konuşan 55-65 yaş aralığında koronavirüs pozitif testi pozitif olan vatandaş kızıyla telefonda hoparlör açık bir şekilde konuşuyordu. Kızı babasına önce sağlığını sordu. O da iyi olduğunu söyledi. Sonra kızı, ‘babacım sen dışarıda mısın’ diye sordu. O da tedirgin bir şekilde, ‘evet’ diye cevap verdi. Çünkü ben duyabilecek kadar yakınındaydım. ‘Senin karantinan bitmedi ki. Masken var mı peki’ diye sordu, bu kez yaşlı amca, ‘onlar eskidendi’ diye cevapladı ve güldü. Kızı, baya bir sessiz kaldı ve ‘Babacım keşke maske taksaydın’ dedi. O sıra ben hemen arkasında sinirlenerek amcaya baktım. Kızına, ‘Hadi telefonu kapatalım’ artık dedi. İnanın hiçbir şey diyemedim. Söylediğim her şeyi bizzat duydum. Bir şey desem adamın ne yapacağını bilemedim. Yürüdü gitti. Alışveriş yapmış ellerinde poşetler” diye konuştu.

"ESKİ DENETİMLER YOK"
İstikbal'in haberine göre, yetkililere tepki gösteren vatandaş, “Peki daha önce bu testi pozitif çıkan kişiler sıkı sıkı denetleniyordu. Evlere geliyordu yetkililer. Virüs arttı deniliyor, artar tabi. Madem hala öldürücü, neden tedbirler elden bırakıldı. Bu adam ağzında maske olmadan çoluk çocuğun, kronik hastanın gittiği markete nasıl bu kadar rahat girer. Bir de bilinçsiz olduğu çok belli. Kızı uyarmasına rağmen pişkin pişkin gülüyor. Yetkililer ya sıkı denetim yapsın, ya da bu virüs sayısının azalmasını hiç beklemesin. Bunlar bizim gördüklerimiz, ya görmediklerimiz” dedi.
1000
icon
Esk26 2 Ağustos 2022 09:06

Çok gevşedi herkez çok çarşıda pazarda hiç önlem alınmıyor, pozitif olanlar sokaklarda geziyor misafir alıyor misafirliğe gidiyor, hiç bi tedbir önlem alınmıyor az kaldı yakında yine evlere kapanırız vakalar çok artmaya başladı

0 1 Cevap Yaz
Recep 1 Ağustos 2022 20:39

Çok şaşırılıcak bi durum yok, hastanelerde ana-baba covid babanne anaanne dede diğer dede maskesiz korınaksız bir şekilde çocuklarını muayeneye getiriyor.

0 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat