alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de halimiz kötü!

Videoyu Aç Eskişehir'de halimiz kötü!
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ekonomik kriz ve koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnaf ile bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Kurt, son olarak Eskişehir Yaş Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etti

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Odupazarı Belediyesi’ne ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere 6 bin adet karnabahar bağışlayan hal esnafını ziyaret eden Başkan Kurt, esnaf ile bir süre sohbet etti. Odunpazarı Belediyesi’ne bağışlanan bu karnabaharların Aşevi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını kaydeden Başkan Kurt, desteği için esnafa teşekkür etti.  Başkan Kurt bu ziyaretin ardından, halde bulunan diğer esnafları gezdi. Hal esnafı ile sohbet eden Başkan Kurt, esnafın sorunlarını ve şikayetlerini dinledi. Ekonomik krizin kendilerini de vurduğunu belirten hal esnafı en çok da meyve ve sebzelere hale girerken uygulanan yüzde 8’lik vergiden şikayet etti. Bu verginin esnafı kayıtsız ekonomiye zorladığını vurgulayan esnaf, yüzde 8’lik vergi nedeniyle pazarcıların birçoğunun ürünleri şehir dışından direk üreticiden kayıtsız aldığını ifade etti. Bu durumun da hem hal esnafına hem de belediyelere zarar verdiğini belirtti. Vergiler nedeniyle meyve ve sebze fiyatlarının arttığını da kaydeden esnaf, bunun da satışlara yansıdığını dile getirdi.

ESNAFIN ŞİKÂYETLERİNE KULAK VERİLMELİ
Esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Kurt, notlar aldı. Hal esnafının şikâyetlerine kulak verilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Kurt, bu sorunlar çözülmediği takdirde hem vatandaşın hem de esnafın zarar göreceğini kaydetti. Koronavirüs salgını ile ekonomik krizin daha da derinleştiğini belirten Başkan Kurt, bu krizin herkesi etkilediğini söyledi. Bu zor günlerin dayanışma ile geçeceğini vurgulayan Başkan Kurt, zor durumda olan esnafa destek vereye devam edeceklerini söyledi.

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Sese 20 Şubat 2021 20:00

Baskanmi boş boşuna agliyorsunuz

8 0 Cevap Yaz
ali 20 Şubat 2021 17:27

bu halciler en çok kazanan kişiler iki misli vergi alınmalı

0 2 Cevap Yaz
millet 20 Şubat 2021 15:10

Şu anda ağlamayacak tek sektör gıda sektörü. Hepsi fırsatçı. Şu anda gıda sektöründe tüm işletmeler(restaurant lar hariç) bu pandemiden zarar görmediler.

0 1 Cevap Yaz
Baydur 20 Şubat 2021 07:00

Göbeği nasıl yaptın o zaman? Zam gelsin diye mahsul fazlasını çöpe atmadan önce düşünecektiniz.

1 2 Cevap Yaz
ercan 19 Şubat 2021 21:41

hiç fakir halci kabzımal gören varmı birde vergiden şikayetçiler eh okadar verin

1 2 Cevap Yaz
Vatandaş 19 Şubat 2021 19:28

Artık bı dahiki seçime oy verirsiniz galiba

1 1 Cevap Yaz
Sese 19 Şubat 2021 19:27

Sadece dert dinler başkan çözüm Yok

15 5 Cevap Yaz
Aydin 19 Şubat 2021 14:25

Oy vermeye devam

3 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat