alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de günde 1500 tane satıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de günde 1500 tane satıyor!
A
a

Eskişehir’de sıcak havalardan dolayı vatandaşlar bol bol sıvı tüketirken, bir esnaf bazı günler yarım litrelik şişelerden günde 60 koli olarak yaklaşık bin 500 taneye yakın su sattığını belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de sıcak havalardan dolayı vatandaşlar bol bol sıvı tüketirken, bir esnaf bazı günler yarım litrelik şişelerden günde 60 koli olarak yaklaşık bin 500 taneye yakın su sattığını belirtti.
Eskişehir’de gün içeresinde 30 dereceye kadar yükselen hava sıcaklıkları insanları zorluyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar gölgelerde serinlemeye çalışırken, bazıları da soğuk sıvılar tüketerek sıcağın etkisini üzerinden atmak için çabalıyor. Sıcak havalarda tüketilen soğuk su insanların en çok tercih ettiği serinleme yöntemi.
Hamamyolu Caddesi’nde çiğköfte işletmecisi olan Batıkan Küçükkaya, yaz aylarının gelmesiyle ile dükkânının önündeki dolaptan su satışı yapıyor. Esnaf Küçükkkaya, kavurucu sıcakların etkisini göstermesi ile su satışlarında oluşan artıştan bahsetti. Batıkan Küçükkaya, “Çiğköfteden çok su satıyorum diyebilirim. Dükkânımızın önündeki buzdolabından ve içerdeki iki buzdolabından günde 50-60 koli su satışı gerçekleştiriyorum. Zaman zaman havanın sıcaklığına göre 60 kolinin de üzerine çıktığımız oluyor. Bazı zamanlar 3 dolap olmasına rağmen soğuk su yetiştiremiyoruz” dedi.
1000
icon
Nail AKBULUT 28 Temmuz 2022 17:12

Bu ve bunun gibi esnaflar için maliye gerekli denetimlerini yapmalıdır.

0 0 Cevap Yaz
Okur 27 Temmuz 2022 15:16

Demek ekonomik kriz diye bişey yok. Bakın esnaf kendi diyor. 1500 adet su 1 lira kâr etse günlük 1500 lira. Acaba vergisini de tam ödüyor mu.

8 14 Cevap Yaz
Tüketici

Eskişehir de esnaf sattığı ürüne fiş vermiyor. İsteyince de yüzü asılıyor. Vergi ödemek kutsal bir vazife. Denetimler artmalı.

2 12
Ahmet 27 Temmuz 2022 13:17

Reklammi haber mi

3 10 Cevap Yaz
Mehmet

Aynen, pet şişe su reklamı. fuji sponsor olmuş siteye.

2 5
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat