alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de güldüren koronavirüs diyaloğu

Videoyu Aç Eskişehir'de güldüren koronavirüs diyaloğu
A
a

Eskişehir’de, Valilik koordinesinde gerçekleştirilen geniş çaplı Koronavirüs denetimleri sürerken, ekiplerin bazı vatandaşlarla diyalogları tebessüm oluşturdu

Eskişehir’de, Valilik koordinesinde gerçekleştirilen geniş çaplı Koronavirüs denetimleri sürerken, ekiplerin bazı vatandaşlarla diyalogları tebessüm oluşturdu. Denetimler esnasında maskesiz bisiklet süren bir çocuğu durdurarak maskesini takmasını söyleyen Vali Yardımcısı Balcı’ya çocuğun “Bisiklet sürenlere zorunlu değil diyorlar” demesi ekipleri güldürdü.
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen Korona virüs denetimleri genelgesi kapsamında, Eskişehir’de geniş çaplı denetim yapıldı. Eskişehir Valiliği koordinesinde konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeler ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları ile park ve piknik alanlarında vatandaşlar sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına göre uyarıldı. Maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtımı yapılırken maskesiz bir şekilde bisiklet süren bir çocukla ekiplerin diyaloğu ise güldürdü. Vali Yardımcısı Alper Balcı’nın ‘Neden maske takmıyorsun?’ sorusuna ‘Bisiklet sürenlere zorunlu değil diyorlar” yanıtını veren minik Efe, maskesini taktıktan sonra yoluna devam etti.
Öte yandan Vali Yardımcısı ve Tepebaşı Kaymakamı Vekili Alper Balcı’nın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri de katılım gösterirken, denetimlerin önümüzdeki günlerde de titizlikle devam edeceği bildirildi.

 
1000
icon
19 Ağustos 2020 21:37

Barlar sokağında Vural ve Tacın sokakta her gün maskesiz onlarca insan var asıl tehlike orada içenler birbirlerine sarhoş sarilanlar içkiden kusanlar lütfen tepebaşı belediyesi zabıta ekipleri içki satan büfe yerlerini ve sokağı sürekli denetlesin.

1 0 Cevap Yaz
ess 12 Ağustos 2020 22:59

trabzon ha?

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat