alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de flaş yasak! Valilik duyurdu...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de flaş yasak! Valilik duyurdu...
A
a

Eskişehir Valiliği yaptığı duyuru ile kentte 15 gün süreyle kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinlik yasaklandığını açıkladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinlik yasaklandı. Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, kentimizde 15 gün süreyle toplama ve toplanma teşebbüsünde bulunma, yürüyüş, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş/pankart asma, protesto eylemi vb. etkinlikler 01.09.2021 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 15 gün süre ile yasaklandı.

Eskişehir Valiliği'nin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:
Son günlerde ülkemiz gündemindeki konular ile ilgili olarak, özellikle sosyal medya platformlarında dezenformasyon çalışmalarının yapıldığı, toplumda farklı görüşteki grupların karşı karşıya gelmesi durumunda çıkartılması muhtemel olaylar ile kamu huzuru ve genel asayişin bozulabileceği, özellikle açık yer toplantılarına katılacaklar da dâhil olmak üzere, halkın huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, genel sağlığın ve genel ahlakın, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının zafiyete uğrayabileceği değerlendirilmektedir.

Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda uygulamaya geçirilmiştir.

Vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerine dair uluslararası sözleşmeler, T.C. Anayasası ve yasalardan kaynaklanan hak ve özgürlüklerini tam ve güvenli bir şekilde kullanabilmelerinin temini ile ilimizde huzur ortamının, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla;

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesinin (a) ve (c) fıkraları ile 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17 ve 19. maddelerindeki hükümler gereğince; İlimiz genelinde, (Jandarma Sorumluluk Bölgeleri Dahil Olmak Üzere) Valilik ve Kaymakamlıklarca düzenlenmesi uygun görülenler ile Kamu Kurum, Kuruluşlarının yapacağı resmi törenler ve basın açıklamaları hariç olmak üzere, kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinlik (toplanma ve toplanma teşebbüsünde bulunma, yürüyüş, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş/pankart asma, protesto eylemi vb.), Eskişehir Valiliğinin 31.08.2021 tarih ve 584 sayılı kararı ile 01.09.2021 tarihi saat 00.01’den, 15.09.2021 tarihi saat 24.00’a kadar (15) gün süre ile YASAKLANMIŞTIR.


 
Kaynak : AnadoluGazetesi.com
Ariman web reklam 2
1000
icon
Marmara kazım 31 Ağustos 2021 19:16

Milli bayramda yok nerden çıktı bu yasak

2 2 Cevap Yaz
Nebil Köken

Böyle bir yasağın, İster istemez, Bugün Seyitgazi' nin, Yarın da Eskişehir' in Kurtuluş Yıldönümüne denk gelmesi bana çok düşündürücü geldi nedense. Umarım bu yasak, Seyitgazi' ve Eskişehir'in Emperyalistlerin o zamanki maşası Yunan İşgalinden Kurtuluşlarının coşkuyla kutlanmasını engellemez ???

0 0
Nebil Köken

Aslinda var. Böyle bir yasağın, İster istemez, Bugün Seyitgazi' nin, Yarın da Eskişehir' in Kurtuluş Yıldönümüne denk gelmesi bana çok düşündürücü geldi nedense. Umarım bu yasak, Seyitgazi' ve Eskişehir'in Emperyalistlerin o zamanki maşası Yunan İşgalinden Kurtuluşlarının coşkuyla kutlanmasını engellemez ???

0 0
Sezar 31 Ağustos 2021 18:58

Yakında sokağa çıkmayı da yasaklarlar.

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat