alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de flaş iddia! Velilerden 8 bin lira isteniyor...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de flaş iddia! Velilerden 8 bin lira isteniyor...
A
a

Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, "Tam güne yeni geçen okul idarelerine ödenek sağlanamadığı için okul aile birlikleri, velilerden temizlik görevlisi ve diğer kalemler gerekçe gösterilerek 4 ile 8 bin arasında astronomik rakamlar talep etmektedirler" açıklamasında bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Milli Eğitim Müdürlüğüne atandığı günden itibaren Sayın Pervin TÖRE, uygulamaları ile Eskişehir eğitim ortamındaki gerçek sorunlara neşter vuramamıştır. Kağıt üzerinde vizyoner projelere gündeme getirilirken, bu projelerinin gerçeklik boyutu tartışılmamaktadır.  Asıl sorunumuz olan pandemi, merkezi okullardaki sınıf yoğunluğu, ikili eğitim ve derslik ihtiyacı gündeme dahi gelmemektedir. Diğer yandan, 
-Okullarda öğretmen seçimi olmayacak iradesi konmasına rağmen kayıt bölgesi dışından gelen öğrenci meselesinin çözümü nasıl olacak sorusu hala temel gündem olarak ortada duruyor. 
-Tam güne yeni geçen okul idarelerine ödenek sağlanamadığı için Okul Aile Birlikleri, velilerden temizlik görevlisi ve diğer kalemler gerekçe gösterilerek 4 ile 8 bin arasında astronomik rakamlar talep etmektedirler.
Bütün bunların yanında Eskişehir’deki okulların fiziki ve ekonomik durumlarını gözetmeden, yarışmacı mantıkla hazırlanması istenen son projelerden biri, okul idarelerini zor durumda bırakmıştır. Valilik himayesinde Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi okullarda okul koridorları ve bahçelerinin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve örnek uygulamaların okullar arasında yaygınlaştırılması için bir proje başlatıldı. 
 İsteğe bağlı olsa da projenin bahçe güzelleştirme detaylarını hazırlayan arkadaşlar okulların fiziki gerçekliğini bilmiyorlar mı? Okullarımızın yüzde 90' dan fazlasının bahçeleri beton olduğu   bilinen gerçekliktir. Olmayan toprakta ekolojik bitki nasıl yetişecektir? 
Okulların içinde Yunus Emre koridoru ve ders koridoru oluşturulması projenin diğer ayağını teşkil etmektedir. 
Sayın Müdürümüze soruyoruz, 
-Bu proje Eskişehir eğitim ortamına nasıl bir katkı sunacaktır? 
-Pandeminin ağırlaştığı koşullarda okullar açılacak gerçeği ortada dururken, zorunlu ders koridoru yerine okullarımızın havalandırma sorununun çözümü için çaba sarf edilemez mi? 
-Eşitsiz konumdaki okullarımız bu proje ile daha da ayrışmayacak mıdır? 
- Finansman yine velilere mi yansıtılacaktır? 
-Özel okullar niye bu projeye dahil değillerdir?"
1000
icon
NB 31 Temmuz 2022 13:48

10bin var

0 0 Cevap Yaz
Erol imece 28 Temmuz 2022 21:00

Eğitim ücretsiz ve Çağ atladık ya

0 3 Cevap Yaz
Andresemo 28 Temmuz 2022 18:07

Ne olacak muhalefet zihniyeti şehrinde bunlar normal eğitim şart

4 1 Cevap Yaz
ess 28 Temmuz 2022 17:14

sadece 8bin mi, daha neler neler isteniyor..

1 1 Cevap Yaz
Hasan 28 Temmuz 2022 16:43

Egitim ve saglik ucretsiz olmali nokta...

1 7 Cevap Yaz
FAHRETTİN 28 Temmuz 2022 15:58

Şöyle alttan ısıtmalı, enseden serinletmeli Mercedes almaktan eğitime sıra gelmiyor olsa gerek. Ucuz arabada değil, en sadesi iki milyon tl gibi rakamlardan başlıyor. Bunun yemesi var, içmesi var ağırlaması var. Yedi köyün ağası gibi dolaşacaklarına eğitimde fırsat eşitliğini sağlasalardı, bunlar olmazdı. Okul bahçelerinde önceden, çocukken oyun oynardık. Şimdiki çocuklar bahçesinde oyun oynayamaz, çoğu okulun bahçesi otopark gibi işletiliyor. Araba galerisi gibi, güya okula gelir için yapılıyor. Balık baştan kokuyor aga.

1 9 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat