alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de flaş açıklama: Şebeke suyuna tarım ilacı karıştı! Son dakika...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de flaş açıklama: Şebeke suyuna tarım ilacı karıştı! Son dakika...
A
a

Eskişehir Alpu İlçesi, Yunusemre Mahallesini besleyen şebeke hattında akıl almaz bir olay yaşandı, şebeke suyuna tarım ilacı karıştı, su boruları kullanılmaz hale geldi...

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de akıl almaz ihmal çok kötü sonuçlar doğuruyordu! Alpu'da bulunan Yunusemre Mahallesi'ni besleyen ESKİ şebeke hattından sorumsuz bir vatandaşın kaçak su alma çabası, şebeke suyuna tarım ilacı karışmasına sebep oldu. ESKİ yetkilileri anında müdahale ederek gerekli tedbirleri alırken, yaptıkları uyarılarla vatandaşları da oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaya çağırdılar.

KAÇAK SU ALMAK İSTERKEN ZEHİRLEDİ!
ESKİ'den yapılan açıklama, yaşanan olayın vahametini gözler önüne serdi. Yapılan açıklamaya göre dün (5 Mayıs 2021 Çarşamba günü) sabah 09.30 sıralarında, Yunusemre Mahallesi'nde tarımsal faaliyetlerle uğraşan bir kişi, su hattından kaçak su almak için bağlantı yaptı. Ancak vatandaşın zirai ilaç hazırlaması esnasında, zirai ilaçlama tankta bulunan tarım ilacı, ters vakum etkisi ile şebeke hattına kaçtı. ESKİ yetkilileri durumu fark ederek vatandaşları şebeke hattındaki suyun sağlığa zararlı olduğu konusunda uyardı.
Ardından gerekli önlemler alınırken, gün boyunca vatandaşların içme ve kullanma suyu tankerlerle sevk edildi, bir yandan sürdürülen anonslarla oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

YENİ HAT YAPILACAK!
ESKİ Genel Müdürlüğü, acil eylem planını uygulamaya başlarken, hatta kaçan zirai tarım ilacının boru yüzeyinden temizlenmesinin mümkün olmadığını duyurdu. Bu sebeple yeni hat yapım çalışmasının en kısa sürede tamamlanarak hizmete alınacağı açıklandı.
Bu süre içerisinde Eskişehirlilerin mağduriyet yaşamaması için tankerlerle su ihtiyacının karşılanacağının altı çizildi.

 
Kaynak : AnadoluGazetesi.com
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat