alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de fatura onlara çıkıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de fatura onlara çıkıyor!
A
a

Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen: Pandemi nedeniyle alınan her tedbirin faturasını küçük esnaf ödedi, bu şekilde devam ederse yakında dükkân kapatmaların artacak

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberi: Pandemi nedeniyle alınan her tedbirin faturasını küçük esnafın ödediğini ve bu şekilde devam ederse yakında dükkân kapatmaların artacağını söyleyen Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, “Nereye kadar gerçekten? Bir kısmı evini, arabasını sattı, bir kısmı da birikimlerini bozdurarak bugünlere kadar geldi” dedi.
Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, ramazan ayında hayata geçmesi beklenen yeni kıstlamalarla ilgili açıklama yaptı. Her yeni tedbirin faturasını küçük esnafın ödediğine dikkat çeken Şen, esnafa daha fazla destek verilmesi gerektiğini ifade etti. Pandemiyle ilgili tedbirlere dikkat edilmediği sürece ek yaptırımların gelmeye devam edeceğini söyleyen Şen, “Alınan her kararın her önlemin her kapatmanın bir faturası oluyor. Geçen senenin mart ayından bu yana alınan önlemlerin, kapatmaların bir faturası oldu. Bu fatura da maalesef bizim küçük esnafımıza çıktı. Hükümetimiz küçük esnafa destek çıkmaya çalıştı ama gelinen noktada bu desteklerin yetmesi mümkün değil. Yeni alınan tedbirlerde de fatura yine küçük esnafa çıkacak. Bunun bedelini küçük esnaf ödeyecek. İnsanlar hayatımızda virüs yokmuş gibi yaşamaya başladı bir anda. Bu bizlerin istemediği bir durum. Gezdiğimiz esnafımız günlerini çok zor geçiriyor, ödemelerini çok zor yapıyorlar, hayatlarını çok zor idame ettiriyorlar. Sıkıntadalar. Bu önlemler sıkıntılarımızı bir kat daha artıracak. İnşallah bu kısıtlamalar son olur ve ramazan bayramından sonra vakalar son bulur. Esnafımız da normal ticaretine devam eder” diye konuştu.

DÜKKAN KAPATMALAR ARTACAK
Önümüzdeki günlerde dükkân kapatmaların artacağını vurgulayan Şen, “Ekonominin, kısıtlamaların getirdiği bir takım sıkıntılar var. Güvensizlikten dolayı vatandaşların alışverişlerini kısmasıyla esnaflarımız çok zordalar. Bir müddet sonra ciddi kapanmalar olacak. Şu anda da var ama kapanmalar olacak. Çünkü şu an sermayeden, içten harcıyorlar. Nereye kadar gerçekten? Bir kısmı evini, bir kısmı arabasını, bir kısmı da birikimlerini bozdurarak bugünlere kadar geldi. Ama bundan sonra da nereye kadar devam eder bilemiyorum. Dükkân kapatmalar, sıkıntılar olacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Comdata web reklamı