alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de esnaftan Türkiye'ye örnek duyarlılık!

Videoyu Aç Eskişehir'de esnaftan Türkiye'ye örnek duyarlılık!
A
a

Eskişehir'de bir esnafın dükkanının önüne astığı tabela, kısa sürede sosyal medyada yayıldı, Türkiye'nin diline düştü...

Eskişehir haberi: Ordu’da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in takip edilerek evinin önünde öldürülmesinin ardından Eskişehir’de bir esnaf,  dükkânın camına astığı afişle herkesin taktirini topladı. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir, bale kursundan çıkıp evinin önüne geldiği esnada kendisini takip eden cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Tüm Türkiye’yi yasa boğan olayın ardından Eskişehir’de İki Eylül Caddesi’nde bulunan bir esnaf dükkânının camına astığı afişle kadınların kendilerini güvende hissetmesi adına örnek bir uygulama başlattı.
BİR ŞEYLER YAPMAK İSTEDİK Eskişehir’de yaşadıkları için şanslı olduklarını ve birçok kente kıyasla güvenli bir yer olduğunu söyleyen esnaf Güneş Ergovan, “Burada insanlar çok duyarlı. Ama insanın başına ne zaman ne geleceği belli olmuyor. Biz de buranın esnafı olarak kadınların güvenliği için bir şeyler yapmak istedik. İşverenimiz de bu şekilde düşünüyordu. Onun da onayıyla karar aldık. Aslında bunun kadınlık erkeklik dışında kimin yardıma ihtiyacı varsa bunu yapmalıyız” dedi.  Müşterilerinin afişi gördüklerinde kendilerine teşekkür ettiğini söyleyen Ergovan, “Yoldan geçenler ya da karşıda tramvay durağından bekleyenler, müşterilerimiz fotoğraflarını çekiyor. Bizi tebrik ediyorlar. Herkesin dikkatini çekiyor” ifadelerini kullandı. 
Hacı 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon
gülçiçek 24 Ocak 2020 23:36

İyi güzel düşünülmüş ama , şehirde el ayak çekildikten, dükkanlar kapandıktan sonra gece yarısında ortaya çıkacak bu mahlükatlardan kaçanlar, nereye koşacaklar ? Kalabalık ortamlarda genelde herkes yardım eder de, ya ıssız ortamda ise ?

2 1 Cevap Yaz
Çadır 24 Ocak 2020 16:48

Birde esnafın yazdığı metni tam olarak yayımlasaydınız daha güzel olurdu

0 5 Cevap Yaz
Pr 24 Ocak 2020 12:46

Süper bir reklam çalışması, reklamın iyisi kötüsü olmaz tabi. Şunuda söyleyeyim; Türkiyede aynısını yapan esnaflar çoook, bu esnaf bayağı geç kalmış yani

10 3 Cevap Yaz
Mesut 24 Ocak 2020 11:33

Eskisehir güvenliymiş ? Eskisehirin bundan haberi varmi :)

16 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat