alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de elektrik kesintisi tepkisi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de elektrik kesintisi tepkisi!
A
a

Sadece elektriğin değil, elektrik kesintisini de bir faturası olduğunu ve bu faturanın da çok daha ağır olduğunu söyleyen Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Bölgedeki sanayicilerimiz, üreticilerimiz kesintilerin ciddi boyutlara geldiğini ifade ediyorlar. Bu durum üretim kabiliyetini de derinden etkiliyor. Kesintiler milyonlarca lira kayba da neden olabil

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir ilçelerinde sürekli yaşanan elektrik kesintilerinin bölgedeki üreticileri ve sanayicilere vurduğu darbe, ekonomik kayıplara da neden oluyor. Sadece elektriğin değil, elektrik kesintisini de bir faturası olduğunu ve bu faturanın da çok daha ağır olduğunu söyleyen Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Bölgedeki sanayicilerimiz, üreticilerimiz kesintilerin ciddi boyutlara geldiğini ifade ediyorlar. Bu durum üretim kabiliyetini de derinden etkiliyor. Kesintiler milyonlarca lira kayba da neden olabiliyor” dedi.
İlçelerdeki sanayicilerin sürekli yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı ciddi mağduriyetler yaşadığına dikkat çeken Kesikbaş, üretim ve ihracatın arttığı bu günlerde yaşanan kesintilerin sıkıntılara neden olduğunu belirtti.

Çözüm bekliyoruz
İlçelerdeki sanayicilerin bir kısmının kalitesiz dağıtım şebekelerinin yol açtığı elektrik kesintilerinden dolayı maddi olarak zarara uğradığının bilgisini veren Kesikbaş, “Sanayicileri siparişlerini yetiştirmede verdikleri sözleri tutmakta zorluk çekiyorlar. Yetkililerden, elektrik dağıtımı ile ilgili olarak sanayi kuruluşlarımızın sorunlarına çözüm bekliyoruz. Bir yandan yüksek enerji maliyetlerinden mağdur olan sanayicilerimiz öte yandan yüksek fiyatlar ile elektrik almalarına rağmen sürekli kesilen kalitesiz elektrik alıyorlar.  Elektrik kesintilerinin yaşadığı bölgelerde sıkça makinaların elektronik sistemlerinde arızalar meydan geliyor ve ciddi iş gücü ve makina onarım maliyetleri çıkıyor. Bu ayrıca milli servet kaybı anlamına gelmektedir. Eskişehir deki elektrik dağıtım şirketlerinden konuya hassasiyetle  ilgilenmelerini ve sorunları acilen çözmelerini istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun - İYİ Parti Eskişehir
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi