alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de ekmek zammının uygulanacağı tarih belli oldu

Videoyu Aç Eskişehir'de ekmek zammının uygulanacağı tarih belli oldu
A
a

Eskişehir’de fırıncılar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle bugün uygulanmayan ekmek zammının, 17 Ağustos Pazartesi günü başlanmasına karar verildiği bildirildi.

Eskişehir haberleri

15 Ağustos tarihi itibarı ile uygulamaya konulacağı açıklanan ekmek zammı kararı, un fiyatındaki ani artış yüzünden esnaf arasındaki bazı anlaşmazlıklar sebebi ile bugün uygulanmamıştı. Konu ile ilgili yapılacak toplantıda, belirlenen zam oranında değişiklik yapılıp yapmayacağı ve ne zaman uygulanmaya başlanacağının karara bağlanması bekliyordu. Bugün öğleden sonra gerçekleşen toplantıda, daha önce belirtilen 200 gramlık beyaz ekmeğe getirilen yüzde 20’lik zam oranında bir değişiklik yapılmazken, yeni fiyatın pazartesi günü itibaren uygulanması kararlaştırıldı.

Alınan bu karar doğrultusunda Eskişehir halkı, 17 Ağustos tarihinden itibaren, 200 gramlık beyaz ekmeği artık 1 lira 25 kuruşun yerine 1 lira 50 kuruştan satın alacaklar.
1000
icon
nokta 17 Ağustos 2020 10:27

fırıncılar odası başkanı çukurhisar ve muttalıp mahallesindeki kaçak ekmek yapan yerlere neden göz yumuyorsunuz. belediye zabıtaları seyyar ekmek ve sebze meyve satan kişilere neden göz yumuyorsunuz..

0 0 Cevap Yaz
Çifteler li 16 Ağustos 2020 10:01

Siradaki zamlar gelsin bu ufak zam disimizin kovuna yetmez. Cunku türkiye m ucuyooo.işimiz tıkirinda alım gücumuz iyi.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat