alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de ekmek fiyatı kaosu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de ekmek fiyatı kaosu!
A
a

Eskişehir'de zam için günlerce uğraşan ve daha sonra 50 kuruşluk bir artış alan fırıncıların çoğu rekabet başlattı. Bazı fırıncılar yeni tarifeyi bırakın, eski tarifenin bile altında olan 1,25 ya da 1 Liradan ekmek satmaya başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir'de ekmekte yarı, yarıya rekabet dönemi başladı. Birçok fırın işletmecisi ekmek fiyatını yarı, yarıya düşürdü. Hammadde başta olmak üzere işçilik maliyetlerinin artması gerekçesi ile geçtiğimiz Haziran ayında zam talebi için mücadele başlatan fırıncılar, fiyatı eskisinden daha da geriye çekti. Fiyat artışından sonra 1 lira 50 kuruştan 2 liraya çıkartılan 230 gram ekmek, şu günlerde bazı fırınlarda 1 liraya kadar düşürüldü. Birçok fırın ise hem gramajı hem de fiyatı geriye çekti. Fırınlarda başlatılan rekabet Büyükşehir Belediyesi tarafından imal edilen ekmeğe olan talebi de düşürdü. İstikbal'in haberine göre, ekmek fiyatının geriye çekilmesi Eskişehir’deki fırın işletmecilerini de karşı, karşıya getirdi. Ekmek piyasasında haksız bir rekabet başlatıldığını belirten çok sayıda fırıncı, alınan karara uyulması gerektiğini söyledi.”

“MÜDAHALE EDİLSİN”

Eskişehir’de aldıkları fiyat artışı ile birlikte ekmeği 2 liradan sattıklarını belirten birçok fırın işletmecisi, haksız rekabete yol açan fırıncılara biran önce müdahale edilmesini istedi. Pandemiden en çok etkilenen sektörler arasında yer aldıklarını hatırlatan fırıncılar “Maliyetler giderek artıyor. İşçi maaşlarını gün geliyor ödeyemez durumda kalıyoruz. Haziran ayında aldığımız fiyat artışının tüm fırıncılar tarafından uygulanmasını haksız rekabetinde ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz. Ekmek satışlarımız her geçen gün daha da düşüyor” diyerek ekmek fiyatını düşüren meslektaşlarından yakındılar.

Ariman web reklam 2
1000
icon
Pusat 28 Temmuz 2021 21:41

Halk böylesi rekabetten memnun.

0 0 Cevap Yaz
Marmara kazım 28 Temmuz 2021 18:42

Bunlar daha iyi günlerimiz

1 1 Cevap Yaz
Vatandaş 28 Temmuz 2021 18:09

Yaşasın adalet

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat