alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de ehliyet alacaklar dikkat: İşte yeni yıl fiyat tarifesi...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de ehliyet alacaklar dikkat: İşte yeni yıl fiyat tarifesi...
A
a

Sürücü kurslarının yeni yıl fiyat tarifesi belli oldu. Maliyetlerin yükselmesi sebebiyle kurs ücretlerine de yaklaşık yüzde 70 zam geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sürücü kurslarının yeni yıl fiyat tarifesi belli oldu. Maliyetlerin yükselmesi sebebiyle kurs ücretlerine de yaklaşık yüzde 70 zam geldi. Ocak ayından itibaren B sınıfı ehliyete sahip olmak isteyen vatandaşlar, devlete yansıtılan harçlarla birlikte yaklaşık 10 bin 500 TL gibi bir rakam ödeyecek. Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılar her geçen gün büyürken yüksek enflasyon zamları da beraberinde getiriyor. Sürücü kursu ehliyet fiyatları da bu zamların arasında yer alıyor. Zira artan maliyetler dolayısıyla ehliyet fiyatlarına zam gelecek. Sürücü kursu belgesi fiyatlarına yüzde 70 zam olacağını aktaran Sürücü Kursu Yetkilisi Salih Er, yeni tarifenin 1 Ocak’tan itibaren uygulanacağını dile getirdi.

Eskişehir'de ehliyet alacaklar dikkat: İşte yeni yıl fiyat tarifesi... 16.12.2022
FİYATLAR İLK DÖRT AYI KAPSIYOR

Sürücü kurslarının Mart ayına kadar doluluk oranına sahip olduğunu söyleyen Er,“3 bin 750 TL olan sürücü kursu taban fiyatı, Ocak ayından itibaren 7 bin TL’ye yükseltildi. Devlete ödenen harçlarda aynı şekilde yükseltildi. Ancak sınav ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Tabi ki şu anda bu fiyat ilk dört ayı kapsamaktadır. Artık sürücü kursları dört ayda bir fiyat belirlemesi yapacaktır. Fiyat artışı da olabilir fiyat indirimi de olabilir. Ocak ayından itibaren B sınıfı ehliyet, devlete yansıtılan harçlarla birlikte yaklaşık 10 bin 500 TL gibi bir rakama alınacak. Taban fiyatımız 7 bin TL, tavan fiyatımız 11 bin 500 TL’dir. Ancak Eskişehir’deki sürücü kursları vatandaşımıza yüksek fiyatlar yansıtmamak adına tamamen taban fiyat üzerinden fiyat almaktadır” diye konuştu

"MALİYETLER FİYATA YANSILTILMALI"
Kurs maliyetlerinin geçen yıla oranla aşırı derecede artış olduğunu ve maliyetlerin fiyata yansıtılması gerektiğini aktaran Er, “Yapılan zammın en büyük belirleyicisi trafik sigortası. Trafik sigortalarına baktığımızda geçen yıl ödediğimiz rakamlar bin TL civarındayken şu an 6 bin TL ödüyoruz. Araçlarımız ortalama her ay bakıma gidiyor. Akaryakıt fiyatları, araç fiyatları ve personel giderlerinin artışı sebebiyle mecburen bu maliyetleri yansıtmak zorunda kaldık. Bu maliyetleri kursa yansıtmış olsak şu anda ehliyet fiyatının minimum 18 bin TL olması gerekiyor. Uyguladığımız tarife gerçekten de uygun fiyatta kalmıştır” dedi. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat