alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de eğitimde önemli karar: Artık sekiz okulda...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de eğitimde önemli karar: Artık sekiz okulda...
A
a

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, gelen yoğun talep sonrasında il genelindeki tam gün eğitim veren okul sayısını 8’e çıkarma kararı aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yoğun talep gelmesi üzerine harekete geçen Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelinde tam gün eğitim veren okul sayısını 8’e çıkarmaya karar verdi. Müdürlük kararı, “Şehrimizin farklı bölgelerinde 7 okulun daha bu proje kapsamına alınması kararlaştırıldı” ifadeleri ile duyurdu.
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamanın tamamı ise şöyle:
“Tepebaşı ilçesi Muttalip Mahallesinde bulunan ve tam gün eğitim veren Milli İrade İlkokulunun çalışan anne babalar için çok büyük avantaj ve kolaylık sağlaması, 2022-2023 eğitim öğretim yılında da okul kontenjanının 5 katı kadar yoğun bir talep görmesi üzerine, durumun çözümü için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yoğun bir talep oluştu. Sayın Valimiz Erol Ayyıldız da, bu projenin uygulanacağı okul sayısının artırılmasını istedi. Yapılan çalışmalar neticesinde vatandaşlarımızın, çocuklarını kendilerine en yakın okullara gönderebilmeleri için, şehrimizin farklı bölgelerinde 7 okulun daha bu proje kapsamına alınması kararlaştırıldı. İlimizde şimdiye kadar tek bir okulda uygulanan 08-17 saatleri arası tam gün modeli böylece, yaygınlaştırılarak 7 okulumuzda daha uygulanacak.
Buna göre Odunpazarı ilçemizde; İsmet İnönü İlkokulu (Vadişehir Mamuca Yolu), Şehit Onur İlkhan İlkokulu (Çankaya, İkizce Sk), Zübeyde Hanım İlkokulu (Çankaya, Kıbrıs Cad); Tepebaşı ilçemizde Barbaros İlkokulu (Uluönder, Fevzi Çakmak Cad.), Mualla Zeyrek İlkokulu (Ertuğrulgazi, Ahmet Rasim Cad.), TEİ Alparslan İlkokulu (Esentepe, Söğütönü Sk) ve Mithatpaşa İlkokulu (Bahçelievler, Kirazlıyayla Sk.) 1. sınıf öğrencileri sabah 8.00'de eğitime başlayıp 17.00'de bitirecek. Böylelikle çalışan anne babalar sabah işlerine giderken çocuğunu okula bırakacak, akşam iş çıkışında evlerine çocuğuyla dönebilecektir. Ayrıca, söz konusu okullara teknik ve donanım desteği verilerek, veli ve öğrenci memnuniyeti üst düzeye çıkarılacaktır.”
1000
icon
Vatandas 24 Temmuz 2022 22:20

6 yaşında okula yeni başlayan çocuklar için eziyet saçma bir uygulama. Ayrıca her veli memur değil ki 5 te çocuğunu almak için en az 4.30 da işten çıksın. Ya da çalışmayan veli ise çocuğunu neden akşama kadar tutsun 40 kişilik sınıflarda.

1 1 Cevap Yaz
Vatandas 24 Temmuz 2022 16:30

Cok sacma ve bencilce yazik cocuklara

1 3 Cevap Yaz
Orçun 24 Temmuz 2022 12:04

Bu yeni dönemdemi başlayacak acaba ?

0 1 Cevap Yaz
Vatandaş 24 Temmuz 2022 10:25

Orada çalışan öğretmeni düşünmek istemem, merkezde yarım gün çalışan ile 8 ve 5 çalışan aynı maaş

0 1 Cevap Yaz
Vatandaş 23 Temmuz 2022 21:21

Orada çalışan öğretmeni düşünmek istemem. Merkezde yarım gün çalışan aynı maaş, orada 8 ve 5 çalışan aynı maaş, yorgunluk cabası

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat