alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de duyuru: Yoğun istek üzerine yeniden başlıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de duyuru: Yoğun istek üzerine yeniden başlıyor!
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından ücretsiz verilen ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren bale ve modern dans eğitimleri için yoğun istek üzerine ‘yeniden’ seçme yapılacak. Bale ve modern dans eğitimleri seçmeleri için son tarih 04 Şubat 2022 Cuma günü saat 17.00.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediyesi tarafından verilen ücretsiz bale ve modern dans eğitimleri için gerçekleştirilen seçmeler, yoğun istek üzerine yeniden yapılacak. Uluslararası eğitmen ve dans sanatçısı olan Elif İlik ve İlker İlik tarafından verilecek modern dans ve bale eğitiminin seçmeleri için başvurular 04 Şubat 2022 Cuma sona erecek. Eğitimler, ‘modern dans ve bale’ ile ‘başlangıç’ olmak üzere iki sınıfta gerçekleşecek.
 
BALE VE MODERN DANS SINIFI SEÇMELERİNE KİMLER KATILABİLİR?
Daha önce bale eğitimi almış veya bale ayakkabısı (point) kullanımına hâkim bireylerin tercih edileceği ‘modern dans ve bale sınıfı’ seçmelerine, 2006 – 2013 yılları arasında doğanlar katılabilecek. Eğitmenler, seçmelerde “Ritim Duygusu”, “Esneklik” ve “Kombinasyon becerisi” gibi kriterlere bakılacağını söyledi. Öğrencilerin dönem sonunda eğitimini aldıkları dans ile ilgili bir seçmeye tabi tutulacaklarını ifade eden eğitmenler, seçmelerde başarılı olan öğrencilerin bir üst kademe için hazırlanabileceğini kaydetti.
 
BAŞLANGIÇ SINIFI SEÇMELERİNE KİMLER KATILABİLİR?
Başlangıç düzeyi bale sınıfı eğitim seçmelerine 2014 – 2015 yılları arasında doğanlar katılabilecek. Daha önce bale eğitimi almış veya almamış kız ve erkek öğrencilerin seçmelere katılabileceğini belirten eğitmenler, seçmelerde “Ritim Duygusu”, “Esneklik”, “Bale veya dansa yatkınlık” gibi kriterlere bakılacağını söyledi. Klasik bale eğitiminin çocukların bedensel ve ruhsal gelişimi için büyük önem taşıdığını ifade eden eğitmenler, çocuklara genel bale bilgisi, esneklik ve bale tekniğine geçiş derslerinin verileceğini kaydetti. Eğitimlerde balerin ve baletleri point özel ayakkabısına hazırlamak için ayak, bilek, diz kaslarının güçlendirilmesi ve bedenin tüm kas gruplarına esneklik kazandırılması konularına öncelik verilirken, öğrenciler dönem sonunda eğitimini aldıkları bale dansı ile ilgili bir seçmeye tabi tutulacaklar. Seçmelerde başarılı olan öğrenciler, bir üst kademe için hazırlanabilecek.
 
SEÇMELER GÖKMEYDAN’DA BULUNAN EK HİZMET BİNASINDA YAPILACAK
Seçmeler, hafta sonları hariç 4 Şubat’a kadar 15:00 ile 17:00 saatleri arasında Odunpazarı Belediyesi Ek Hizmet Binası (Gökmeydan Mahallesi Ulus Caddesi No:54-Gökmeydan Halk Merkezi Üstü) 4. Katta bulunan spor salonunda yapılacak.
Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde devam eden bale eğitimlerinde, öğrenciler, bugüne kadar çok sayıda festival ve yarışmalarda yer aldı. Atölyelerde bale, temel jimnastik, dans çalışmaları yapan eğitmenler, sahnede sergilenmek üzere koreografiler de hazırlıyor. Modern dans ve bale eğitimi hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, (0 222) 240 08 85-119 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir.
 
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Okur 27 Ocak 2022 22:33

Bırakın bu işleri kimsenin bişey istediği yok Ken Di kendinize icad çıkarmayın algıda bir numarasınız biliyoruz.

1 2 Cevap Yaz
Eses 26 Ocak 2022 17:58

Belediyelerimizin sanat ve eğitim etkinliklerini daha da arttırarak devam etmesini diliyoruz.

4 3 Cevap Yaz
Peker 26 Ocak 2022 15:05

YOĞUN İSTEK ?

4 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir